Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Binance CEO’su, FTX’i satın alma niyetini duyurdu


Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun şirketin FTX Token’daki (FTT) pozisyonunu tasfiye edeceğini konuşmasının ardından ‘SBF’ olarak da bilinen FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, görünüşe göre büyük kripto borsaları arasındaki anlaşmazlık söylentilerini bastırmak için konuşma onayladı.

Bankman-Fried’in 8 Kasım’da paylaştığı bir Twitter gönderisine göre FTX, para çekme birikimini temizleme girişimlerini takiben Binance ile stratejik bir işlem üzerinde anlaşmaya vardı. SBF, Binance’den likidite sıkışıklıklarını gidermeyi ve varlıkları 1: 1 bazında korumzamanı hedeflekonumek devreye girmesini istediğini söyledi.

SBF, “Sosyal medyada, iki borsa arasında çatışma olduğuna dair söylentilerin gezindiğini biliyorum. Ancak Binance, düzenleyicilerle sektör ilişkilerini geliştirmek için çalışırken daha merkeziyetsiz bir küresel ekonomiye bağlı olduğunu defalarca gösterdi. Emin ellerdeyiz,” ifadelerini kullandı.

Zhao da Twitter’daki paylaşımında FTX’in, önemli bir likidite sıkışıklığı sebebiyle 8 Kasım’da Binance’e yardım talebinde bulunduğunu söyledi. CZ’ye göre SBF’nin atıfta bulunduğu işlem, Binance’ın FTX’i satın alması için bağlzamanıcı olmayan bir niyet mektubuydu. Zhao, Binance’in bu durumu gerçek zamanlı olarak değerlendirdiğini ve anlaşmadan her an çekilebilme imkanına sahip olduğunu da konuşmalarine ekledi.

İki büyük borsa arasındaki geçici anlaşmanın duyurusu, SBF’nin Twitter’da FTX ve varlıklarının iyi durumda olduğunu iddia etmesinden ve likidite sorunlarına ilişkin raporları da yanlış söylentiler olarak nitelendirmesinden sadece bir gün zaman en yenira oldu. FTX CEO’su öte yandan, CZ’yi borsaların ekosistem için birlikte çalışmasını sağlamaya çağırdı, buna rağmen Binance CEO’sunun sosyal medyadaki cevaplarından bazıları, bu anlaşmzamanı desteklemediğine işaret etti. Zhao, Alameda Research’ün borsadaki FTT varlıklarını satın almasının aksine, Binance’in serbest piyasada kalacağını ima etti.

İlginizi Çekebilir: FTX Token fiyatı yüzde 30 düşüş riskiyle karşı karşıya

FTX ve Binance arasındaki anlaşma ileriye taşınırsa, potansiyel olarak kripto sektöründe önemi büyük olan bir satın alımı temsil edecek. Bazı raporlar da Coinbase’in, BtcTurk’u 3,2 milyar abd ABD parasııa satın almzamanı planladığını bildirdi.