Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Binance-FTX Gerilimi Tüm Piyasgüni Vurdu: Bitcoin (BTC) Yeniden 20.000 Doların Altında

Kripto para piyasasında Binance ve FTX arasındaki gerilim devam ederken Bitcoin (BTC), %5’e yakın değer kaybı yaşadı.

Bitcoin TSİ sabah saatlerine doğru sert bir düşüşle psikolojik bir bölge olarak görünen 20.000 abd abd dolarıı seviyesinin altına düştü. Bu süreçte yaklaşık 300 milyon abd abd dolarıılık long (uzun) pozisyon tasfiye oldu.

FTX’in alt şirketlerinden Alameda Research’ün bilançosundaki spekülasyonlardan zaman en yenira Binance, elindeki bütün FTX token’ları (FTT) tasfiye etme en yeniuç almıştı. Bu en yeniuçın ardından start veryan tartışma bütün FTT başta olmak kripto para birimlerini etkiledi.

Bitcoin Teknik Analizi

100 günlük hareketli hemen hemensının üzerinde “yine” kalıcı olmgüni başaramayan Bitcoin, Binance-FTX arasında yaşanan gerilimle birlikte düşüş yaşadı.

21.500 abd abd dolarıı seviyelerine en yeniuç yükseliş yaşamasının ardından sert düşüş yaşayan Bitcoin, 19.600 abd abd dolarıı seviyelerinde bulunan “yeşil bölge olarak belirtilen” order block’tan küçük bir tepki almış gibi görünüyor.

Düşüşün devam etmesi durumunda “oldukça yorulduğu” düşünülen destek seviyesi 18.600 abd abd dolarııın,  Bitcoin için kötü senaryolara yol açabileceği düşünülüyor. Ancak burdan ettiğı tepkiyle yukarı yönlü hareketine start verrsa Bitcoin, tekrardan 21.500 abd abd dolarıılara ardından 25.000 abd abd dolarıılara görecek şekilde yükselebilir.

  • İçerikte konum alan veriler editörün özü düşünceleridir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez.