Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Binance Labs 500 milyon abd abd dolarıılık fon start verttı

Kripto devi Binance’in yatırım kolu Binance Labs, DST Global Partners ve Brekonum Capital’in de dahil olduğu küresel yatırımcılarla birlikte kripto, Web3 ve blockchain alanındaki yenilikleri desteklemek adına 500 milyon abd abd dolarıılık bir fon start verttı.

Binance Labs söz meselesu yeni fonu kuluçka, erken ve ileri aşamadaki çeşitli projeler için kullanmgüni planlıyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), kripto ekosisteminin yaygınlaşmasının hızlandırılması hakkındaki düşüncelerini paylaşarak insanların, ekonomilerin ve değerlerin arasındaki bağlantının önemine dikkat etti:

“Yeni yatırım fonunun amacı, Web3’ü DeFi, NFT, oyun, metaverse ve sosyal alanlarda oluşturma ve yönetme potansiyeline sahip olan kurucu ve projeleri keşfetmek ve desteklemek.”

Binance Labs, kurulduğu 2018 yılından bu yana dünya çapında 100’den fazla projeye yatırım uyguladı. Bu projelerin arasında 1inch, Axie Infinity, Dune Analytics, Elrond, Polygon ve The Sandbox gibi önde çıkan isimler bulunuyor.

Binance Labs, 2018 yılında ise Terra’nın katman-0 blockchainine 3 milyon abd abd dolarıı yatırım yapmıştı.

İlginizi Çekebilir: Binance İtalyan düzenleyicilerden lisans etti

Binance Labs’ın yatırım başkanı Ken Li, Cointelegraph’a uyguladığı meseleşmada Incubation Program’ının 4. sezonuna katılan 14 proje olduğunu ve bu projelerin de yeni fondan ilk finansmanı alacaklarını belirtti.

Bu girişimler altyapı sektöründen Grindery, NuLink Network, FilSwan ve Starton; DeFi sektöründen CODA ve OpenLeverage; oyun ve metaverse sektöründen CoralApp, Alterverse Inc, ChapterX ve Gamic Guild; SocialFi sektöründen Qwestive ve Reveel; en yeni olarak da kripto fintek sektöründen ise Playbux (MyCashBack) ve Ambrosia Finance.

Binance’in birkaç eski yöneticisi tarafından yönetilen çok stratejili blockchain yatırım fonu Old Fashion Research (OFR), ilk yılında 50’den fazla blockchain projesine yatırım uyguladı.

Cointelegraph’ın da bildirdiği gibi fon, Binance’in yatırımlardan sorumlu eski başkan yardımcısı Ling Zhang ve Binace’in kurumsal gelişim eski başkanı Wayne Fu tarafından kuruldu.