Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Binance, Splyt ile ortaklık kurdu


Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Binance uygulamasına ödeme seçenekleri getirmek için süper uygulama etkinleştirici Splyt ile ortaklık kurdu. Splyt hizmetleri için yapılan ödeme seçenekleri arasında kripto para da bulunuyor.

Bir Splyt sözcüsünün Cointelegraph’a onayladığı konuşmaya göre Binance kişisiları, bu entegrasyon sayesinde araç çağırma hizmetlerinin yanı sıra bisiklet paylaşımı, scooterlar, havaalanı transferleri, toplu taşıma ve hatta yemek teslimatı için ödeme yapabilecek.

“CZ” olarak bilinen Binance CEO’su Changpeng Zhao, her zaman olduğu gibi Twitter’da bu yeni gelişmenin havadisini paylaştı.

Bu yeni gelişme, Binance’de pazartesi günü “zincir ardünde beklemede kalan işlemlerden” kaynaklanan Bitcoin (BTC) çekimlerindeki sorundan devamında gerçekleşti. Çekim işlemlerindeki problem yaklaşık 8 saat devamında çözüldü.

Bitcoin, 25 bin abd parasıın altındaki tehlikeli sularda yüzerken, Splyt sözcüsü ise Cointelegraph’a onayladığı konuşmada söz meselesu işbirliğinin, kripto alanındaki yapacakları ilk ortaklık olacağını belirterek bu meseleda oldukça heyecanlı olduklarını dile getirdi.

“Kullanıcılar, günlük hizmet ödemelerini yapmak için artık kripto cüzdanlarına yönelmeye işe koyuldı. Kripto cüzdanları için atılacak bir devamındaki adım da, günlük hizmetleri cüzdanlara tamamen entegre etmek.”

Binance’in kripto ödemeleri alanında öne çıkma meselesunda isteği zaten herkes tarafından biliniyor. CZ’ye göre ödeme ve uygulama entegrasyonları, Binance’in zaten popüler olan markasını daha da büyütmeyi amaçlıyor. Pandemi sürecinden devamında dünya yavaş yavaş özüne gelirken, CZ ise bir dünya turuna çıkarak dünyanın her konumindeki ülke ve yatırımcılara kripto ve Binance Pay’i tanıttı.

Raporlara göre Binance, dünya çapında 150’den fazla ülkede 90 milyon kişisi tarafından kullanılıyor. Splyt için ise yeni kurulan bu ortaklık, daha geniş bir müşteri tabanının kapısını açıyor.

Kripto piyasasına hakim olan ciddi oynaklıklar esnasında BlockFi, Gemini ve Coinbase gibi şirketler çalışan szamanısını azaltırken, Binance ise büyümeye devam ediyor. Mzamanıs en yeniunda İtalya’da düzenleyicilerin onzamanını alan Binance, faaliyetlerini genişletmeye ve sermaye harcamalarını artırmaya devam ediyor.