Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Binance, Ukrayna merkezli süpermarket zinciriyle ortaklık kurdu


Kripto borsası Binance, cuma günü onayladığı duyuruda Ukrayna merkezli süpermarket zinciri VARUS ile ortaklık kurduğunu ve Binance Pay Cüzdanı aracılığıyla market alımları için kripto para birimi ödemelerini etkinleştireceğini duyurdu.

VARUS, ülkede 28 şehirdeki 111’den fazla şubesiyle Ukrayna’nın en büyük şirketlerinden biridir. Şirket, ortağın hemen ardından müşterilerinin Ukrayna’da 9 şehirde anında kripto para ödemesi yapabileceğini ve hızlı teslimata erişebileceğini söyledi. Söz meselesu 9 şehir ise Kiev, Dnipro, Kamianske, Kryvyi Rih, Zaporizhzhia, Brovary, Nikopol, Vyshhorod ve Pavlograd.

Şirketler öte yandan, VARUS Teslimat programından 500 UAH değerinde herhangi bir şey sipariş eden ve Binance Pay ile ödeme yapan müşterilerin, 100 UAH ile ödüllendirileceği bir “ödül fonu promosyonu” da duyurdu.

Whitepay adlı Ukraynalı bir POS ve kripto ödeme şirketi, bir ay önce Ukraynalıların kripto para birimiyle elektronik ve çeşitli ürünler satın almalarını sağlayan yeni bir program start vertmıştı.

6-9 Eylül günlerinde Ukrayna’da düzenlenen bu yılki Kiev Teknoloji Zirvesi’ne katılan Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin, “Ukrayna bir zaman en yeniraki Web3 merkezi olabilir,” ifadelerini kullanmıştı.

“Vatandaşları bu teknolojiyle aktif olarak ilgileniyorsa ve gelişimine büyük katkıda bulunmaya en yeniuç verirse, bir ülke Web3 merkezi haline gelebilir. Ukrayna’nın da bunu yapacak kapasitesi ve en yeniuçlılığı var.”