Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Binance, Uniswap DAO’nun en büyük ikinci oy sahibi oldu


Zincir ardü temsilciler listesine göre kripto borsası Binance, Uniswap DAO’da oy verme gücü bakımından ilk sıradaki girişim şirketi Andreessen Horowitz (a16z)’ni takip eden ikinci en büyük varlık meselemunda.

Binance, 18 Ekim’de oylama gücünün yüzde 5,9’unu temsil eden 13,2 milyon UNI (UNI) tokenine yetki verdi.

Bu gelişme, Binance’in yüzde 0,25’lik bir eşiği aştığı için yönetim oyları önermesine izin verecek, buna rağmen borsa oyları geçmek için hala yüzde 4’lük yeterszamanı gereksiniminin altında bulunuyor. Yakın zamanda yapılan bir yönetim oylaması da oy önerme eşiğini düşürmüştü.

Uniswap CEO’su Hayden Adams, paylaştığı Twitter gönderisinde bu değişikliği, “UNI, teknik olarak kişisilarına ait olduğu için çok benzersiz bir durum,” olarak nitelendirdi.

Adams buna ek Binance’in, Uniswap en yeniuçlarıyla nasıl ilişki kurmzamanı planladığının belirsiz olduğunu söyledi.

Adams hepsini kapsayan bunlara ek olarak Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ)’yi, şirketin planları hakkında şeffaf bir şekilde meseleşmaya çağırdı. CZ, yazının yzamanımlandığı esnada Adams’ın sorularına veya diğer kişisiların sorularına yanıt vermedi.

Uniswap buna ek 13 Ekim’de, Andreessen Horowitz, Paradigm, Variant ve SV Angel’in de dahil olduğu birçok yatırımcılarla beraber Polychain Capital tarafından yönetilen 165 milyon abd parasılık B Serisi finansman turunu tamamladığını açıklamıştı. Şirket, topladığı fonu mevcut ürün tekliflerini genişletmek ve yeni web uygulamaları, geliştirici araçları ve mobil cihazlara geçiş yoluyla kişisi deneyimini geliştirmek için kullanmzamanı planlıyor. Şirket buna ek ilerleyen süreçte NFT projeleri start vertmzamanı da planlıyor.

Uniswap’ın kümülatif ticaret hacmi Şubat 2021’de ilk kez 100 milyar abd parasıı aşmıştı. Adams’a göre platformun ticaret kümülatif hacmi 1,2 trilyon abd parasıa yükseldi.

Cointelegraph, Binance’e ulaştı buna rağmen yazının yzamanımlandığı gün itibariyle bir yanıt alamadı.