Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Binance.US Açıkladı Coinbase ve RobinHood Hisseleri Düşüşe Geçti: Bitcoin (BTC) İşlemlerinde 0 Komisyon

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Binance’in ABD pazarındaki temsilcisi Binance.US’ın Bitcoin (BTC) alım-satım işlemlerinde sıfır komisyon sunacağını duyurmasının ardından Coinbase ve Robinhood hisseleri düşüşe geçti.

Binance.US, 22 Haziran Çarşamba günü ettiğı resmi duyuruda müşterilerine belirli işlem çiftleri için spot Bitcoin alım-satım işlemlerinde sıfır komisyon sunacağını duyurdu.

CEO Brian Shroder meseleyla ilgili Bloomberg’e verdiği röportajda şu duyurularda bulundu:

Kuruluşumuzdan bu yana, gerçekten düşük ücretlerimizle biliniyoruz. Sıfır komisyon yapabileceğimiz için yapmak istediğimiz bir şeydi. Bu bize yeni kişisilar ulaştıracak olumlu kişisi duyarlılığı oluşturacaktır.

Binance.US‘in hepsini kapsayan yeni ve mevcut müşterileri bugün itibariyle ABD birimı (USD), Tether (USDT), USD Coin (USDC) ve Binance USD (BUSD) karşısında Bitcoin ticareti yaparken herhangi bir ücret ödemeyecek.

Coinbase ve RobinHood hisseleri düşüşe geçti,

Bitcoin için sıfır komisyon ücretleri sunacağını duyurmasının ardından Binance.US‘ın ABD pazarındaki rakipleri Coinbase ve RobinHood‘un hisseleri düşüşe geçti.

Investing verilerine göre havadisin duyurulmasının ardından Coinbase hisseleri %5‘in üzerinde değer kaybederek 53,45 birim seviyelerine gerilerken RobinHood hisselerin de ise %3,5‘lik bir düşüş yaşandı.

Haberin kaleme yapıldığı sıralarda Coinbase hisseleri 56,41 birimdan, RobinHood hisseleri 7,55 birimdan işlem görüyor.