Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Binance US, Merge öncesi düşük limitli Ethereum staking’i işe koyulttı


Çarşamba günü, kripto para borsası Binance’nin ABD yan kuruluşu, yıllık yüzde 6’ya görecek şekilde getiri sağlayan bir Ethereum staking programı işe koyultacağını duyurdu. Binance US’in sunduğu yeni hizmet kapsamında, Ethereum ağında doğrudan staking için gereken 32 Ether (ETH)’nin aksine bu işlem için yalnıza 0,001 ETH yeterli olacak. Binance US CEO’su Brian Shroder, gelişmeyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

“ETH’nin Web3 ekosistemindeki rolü oldukça önemli. Ethereum Merge yaklaşırken, sektördeki en zirve APY’lerden (yıllık faiz getirisi) bazılarıyla ETH staking’i sunmaktan heyecan duyuyoruz.”

Stake getirileri, kısmen de olsa getirilerin birleştirilmesini sağlayan Binance US otomatik yeniden alım gibi özelliklerle destekleniyor. Bununla birlikte Ethereum, 15 Eylül’de planlanan Merge güncellemesiyle beraber ilk kez bir iş ispatı blockchaininden hisse ispatına geçiş yapana görecek şekilde söz meselesu ödüller dağıtılmayacak. Ardından, Merge’nin başarılı bir şekilde tamamlanmasına bağlı ilerleyen süreçteki bir “Shanghai Güncellemesi” aracılığıyla, kişisilar daha devamında stake edilen ETH’lerini geri çekebilecek.

Merge’nin karmaşık yapısı sebebiyle, geçişin sorunsuz olacağının herhangi bir garantisi yok. Bu nedenle, yükseltmenin başarısız olması durumunda kişisi fonlarının, uzun süreli fon iadesi veya anapara kaybı gibi riskleri bulunuyor. Binance US, stake edilen ETH yatırımcılarının geri alabileceği miktar ve şekil üzerinde hiçbir kontrolü olmadığını da belirtti. Ayrıca yazının yzamanımlandığı esnada Ethereum düğümlerinin yüzde 21,6’sı henüz The Merge yükseltmesiyle senkronize edilmemiş durumda.