Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Binance’in düzenleyici çerçevesiyle ilgili yeni iddialar ortaya çıkıyor


Reuters’in pazartesi günü ygünimladığı yeni bir rapor, kripto para borsası Binance’in, İngiltere ve ABD’deki düzenleyicilerin incelemesini “saptırdığını” iddia etti.

Reuters, raporda ilk olarak Binance strateji yöneticisi Zoe Wei’nin 11 Mart 2020’de Binance’in Birleşik Krallık birimi ile Binance’in Cayman Adaları holding şirketi arasındaki çeşitli faaliyetlerle ilgili bir hizmet anlaşmasını geriye dönük güncelleme önerisine konum verdi. Bu önerinin, 10 Ocak 2020’den önce faaliyet gösteren herhangi bir firmanın yeni düzenlemeler yürürlüğe girmeden önce de yapabileceği gibi, Binance’in özüsini ülkenin Mali Davranış Otoritesine bir yıl boyunca kgünittan muaf tutmasına izin verdiği iddia ediliyor.

Reuters buna ek Binance’e bağlı girişimci Harry Zhou’nun Kasım 2018’de, uyguladırımın dikkatini Binance’in özüsi konumine bir ABD kuruluşuna yönlendireceği iddia edilen bir teklif sunduğunu da bildirdi. Reuters bu teklifin, “ABD kişisilarının üzerindeki yasağına rağmen Binance’in, oradaki trader’ların ana platformu kullanmaya devam ettiğinin farkında olması sebebiyle,” ortaya olduğını iddia etti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), saatler zaman en yenira Reuters raporundaki iddialara yanıt verdi. CEO, cevabında özellikle ABD’deki varlığı hakkındaki iddiaları ele etti:

“Kgünitlara geçmesi için belirtiyorum ki söz meselesu iddialar hiçbir zaman gerçekleşmedi.”

CZ, düzenleyici çerçevesi ile ilgili olarak da Binance’in piyasa değerinin kısa bir süre içinde katlanarak uçtuğını ve küçük bir işe koyulngıçtan bir Fortune 100 şirketine nasıl geçildiğini açıklayan bir kılavuz bulunmadığını açıkladı. CEO, “Ama hızlı öğreniyoruz,” ifadelerini kullandı ve Binance’in ABD dışında Müşterini Tanı (KYC) kişisiları için ilk büyük borsa olduğuna işaret etti. Kripto yöneticisi, Reuter’in Birleşik Krallık’taki davranışıyla ilgili iddiaları hakkında yorum yapmadı.