Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bir devrin en yeniu: Apple ve John Ive’ın yolları tamamen sıyrıldı! Steve Jobs tarafından “markanın asıl ruhu” olarak nitelendiriliyordu

Apple’ın eski tasarım şefi Jony Ive, iPod’dan iPhone’a birçok Apple ürününün tasarımına imza atmıştı. Ive, o görecek şekilde etkili bir isimdi ki Apple’ın kurucu ortağı Steve Jobs tarafından “markanın asıl ruhu” olarak nitelendiriliyordu. Steve Jobs’un ölümünden devamında Apple’ın yönetim kurulu başkanı olan Tim Cook ise, Ive’ı baş tasarımcılığa atamıştı. Fakat Apple’a 30 yılı aşkın bir süredir katkı yapan Ive, 2019 yılında şirketten ayrılmıştı. Apple’dan ayrılmasına rağmen tasarım firması LoveFrom aracılığıyla Apple’a danışmanlık yapmaya devam ediyordu. Ancak bu meseleda yeni bir gelişme yaşandı.

APPLE JOHN IVE İLE TÜM BAĞLARINI KOPARDI

The New York Times’ın iddiasına göre Apple ve Jony Ive arasındaki ortaklık artık en yenia erdi. Apple ve Ive, birlikte çalışmzamanı bırakma meselesunda anlaştı.

Apple

Ive, iPhone, Apple Watch ve Mac’ler gibi Apple’ın en büyük ürünlerinin bazılarından sorumluydu. Şu anda ise Apple COO’su Jeff Williams, tasarım ekiplerine liderlik ediyor. Ayrıca, Apple’ın Dünya Çapında Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Greg Joswiak’ın da ürün tasarımı seçimlerinde etkili bir role sahip olduğu söyleniyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
NASA'dan dünyayı heyecanlandıran paylaşım! Tarihi fotoğraflar ses getirdiNASA’dan dünyzamanı heyecanlandıran paylaşım! Tarihi fotoğraflar ses getirdi
Düğünde çıkan kavga hastaneye sıçradı!Düğünde çıkan kavga hastaneye sıçradı!
“Ben yarım taktım, sen niye çeyrek taktın?” meselesinde yine dehşet!