Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Birileri “ters” Cramer ETF’si için başvuru uyguladı!


Connecticut merkezli danışmanlık şirketi Tuttle Capital Management, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) iki yeni borsa yatırım fonu için başvuruda bulundu. ETF’ler, Jim Cramer’in yatırım tavsiyelerinin aksine odaklanıyor.

Cramer is the host of CNBC’nin Mad Money programının sunucusu olan Cramer, zekice bir maharet olduğunu iddia ettiği yatırım tavsiyelerinin nihayetinde olabilenden çok uzak performans vermesi sebebiyle hem kripto hem de borsa topluluğunda popüler bir figür haline geldi.

Kriptoyla ilişkili verdiği en önemli tavsiyelerden biri, Coinbase hisselerini geçtiğimiz yıl ağustos zamanında 248 birimdan “hala ucuzken” almak oldu. COIN, o zamandan beri düşüş trendine girerek, çeviri yzamanın saati itibarıyla 72,97 birima geriledi.

SEC’ye sunulan 5 Ekim günli bilgi formuna göre, Tuttle Capital Management, Inverse Cramer ETF (SJIM) adlı bir kısa pozisyon ETF’si ve Long Cramer ETF (LJIM) adlı bir uzun pozisyon ETF’si işe koyultacak.

Şirket, yatırım hedefinin “TV ünlüsü Jim Cramer tarafından verilen yatırım tavsiyelerinin neredeyse tam zıttını yapmak” olduğunu açıkladı.

To select the weighting of each ETF, Tuttle Capital Management, her iki ETF’nin de ağırlığını, Cramer’in CNBC veya Twitter’da kamuya duyurduğu yatırım seçimlerinin aksine pozisyon alarak belirleyecek. Diğer yandan ETF’ler, kripto varlık içermeyip yalnızca hisse senetlerine yatırım yapacak.

Başvuruda, “Normal koşullarda fonun en az yüzde 80’ini, Cramer’in tavsiye ettiği menkul kıymetlerin tersine yapılan yatırımlar oluşturacak,” diye belirtildi.