Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin, 2020’den beri en kötü 7 günlık kapanışı yapacak gibi görünüyor

Bitcoin (BTC), 25 Eylül 2020’den bu yana en düşük 7 günlık kapanışını yapmaya yöneldi.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Trader’lara göre önümüzdeki 7 gün BTC için çok önemli

Cointelegraph Piyasalar ve TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD paritesinin 7 günlık mum kapanışına saatler kala 19 bin abd abd dolarıı civarında seyrettiğini gösterdi.

Traderlar, 7 günnın başından bu yana sadece 400 abd abd dolarıılık düşüş gösteren paritenin yükselişine dair pek de iyimser bir tablo söz meselesu olmadığını düşünüyor.

Ünlü twitter fenomeni Crypto Yoddha, takipçileriyle paylaştığı bir gönderide, “Bütün 7 gün boyunca hemen hemen olarak pazartesi günkü fiyatından işlem gördü. Bu yüzden, 7 günlık kapanış düşüş eğiliminde olacak,” dedi ve ekledi:

“Ayrıca, parite şu anda düşük bir aralıkta konsolide oluyor. Bu yüzden bir yükseliş yaşanmadan önce sıçrama grafiği çizmesi gerek. Bu yüzde, önümüzdeki 7 gün BTC için çok önemli.”

Bu arada, yorumcu Alex Krueger, Bitcoin’in 19 Eylül kapanış fiyatının 2022 yılının en düşük seviyesi olduğunu belirtti.

Ayrıca, bir twitter gönderisinde, “Yükseliş konumine düşüğe hazırlanmak,” ifadelerini kullandı.

“Kripto, hisse senetlerinde haziran zamani TÜFE tekrarı göreceli bir güç grafiği gösterdiği için sıçrama grafiği çizdikten devamında daha iyi bir performans gösterecek.”

BTC, bir andalarda sürpriz bir toparlanma yapmadığı sürece, çok da iyimser bir tablo sunmuyor. Ayrıca, bu şekilde bir kapanış gerçekleştirirse, Kasım 2020’den bu yana en düşük kapanış olarak kzamanitlara geçecek.

BTC/USD 1 7 günlık mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Eight alım satım firmasının kurucusu ve CEO’su Michaël van de Poppe, istikrarsız piyasa şartlarından dolzamani önümüzdeki 7 gün oynaklığın neredeyse kesin olduğunu söyledi.

ABD Doları Endeksi (DXY) 1 7 günlık mum grafiği. Kaynak: TradingView

Altcoinler arasında en çok yükselişi XRP gösterdi

İlk on altcoin listesinde konum alan Ether (ETH), en çok zararları göğüsleyen kripto olarak Merge yükseltme havadisinin etkisi azettikça yüzde 8’lik bir düşüş gösterdi.

Piyasa değerine göre altcoinler listesinin zirvesinde konum alan ETH, yazının yazıldığı sıralarda 1300 abd abd dolarıı civarında işlem görüyordu. Bu, Ether’in temmuz zamanindan bu yana görmüş olduğu en düşük fiyat seviyesi olarak dikkat koydu.

ETH/USD 1 7 günlık mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

Genel piyasa gidişatına ettirış etmeden davranarak yükseliş kaydeden tek token ise XRP oldu.

XRP/USD 1 7 günlık mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

Cointelegraph, bu sayfadaki hiçbir içeriği veya ürünü onaylamamaktadır. Size elde edebileceğimiz hepsini kapsayan önemli bilgileri sağlamzamani amaçlamakla birlikte, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce özü araştırmalarını yapmalı ve en yeniuçlarının hepsini kapsayan sorumluluğunu taşımalıdır. Bu yazı yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez.