Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin 30.000 abd dolarıa tutunamadı

Trader’lar durağan bir hafta sonu beklerken Bitcoin (BTC) 14 Mayıs Cumartesi’ye kadar 30 bin abd dolarıı geri alamadı.,

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bitfinex uzun vadeli güç topluyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre BTC/USD paritesi, şu anda direnç haline gelen 30 bin abd doları seviyesinin altında oyalanıyor.

Parite, gerilemeden önce 31 bin abd dolarıı test ederken, geleneksel piyasa işlem haftasının sonunda ise yaklaşmakta olan yeni bir makro dip olduğuna dair yeni uyarılar gündeme geldi.

Ayrıca kripto para borsası Bitfinex’te uzun kettiraç, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak genişlemeye devam etti.

Johal Miles, trendi gösteren bir grafiğin yanında, “Bir gün daha geçti ve Bitfinexor’lar sanki biri kafalarına silah dayamışçasına yüklenmeye devam ediyor,” ifadelerini kullandı.

Terra planları LUNA fiyat hareketlerini ateşliyor

Dikkatler, Blockchain protokolü Terra’nın LUNA tokeni üzerinde.

İlginizi Çekebilir: Terra arzı bir gecede 36’ya katlandı!

LUNA, bir haftada neredeyse tüm değerini kaybettikten devamında, yaklaşık yüz abd dolarılık tüm zamanların en yüksek seviyesine kıyasla küçük, ama kısa vadeli traderlar için oldukça kazançlı bir toparlanma yaşadı.

LUNA, 6,9 trilyon tokene ulaşan arz patlamasına rağmen Terra yaratıcısının ekosistemi ‘canlandırmayı’ planladığı haberinden devamında 100 kat değer ulaştı.

Fiyat hareketine tanıklık eden birçok kişi oldukça şaşkın durumdaydı.

Cointelegraph’a yazılarıyla katkıda bulunan Michael van de Poppe konu hakkında, “LUNA üzerindeki oynaklık inanılmaz,” ifadelerini kullandı.

LUNA/USD 5 dakikalık mum grafiği (Bitfinex). Kaynak: TradingView

Binance, LUNA/USD işlemlerini durdurduğunu açıkladıktan devamında parite, fiyatları dakikadan dakikaya ve alım satım platformları arasında çılgınca değişerek oldukça riskli bir cüzdan ilavesi olarak ketti.

Hafta boyunca çoğu kez alım yapanlar ise tersine pozisyonlarında neredeyse tam kayıpla karşı karşıya ketti.

LUNA/USD, yazının yazıldığı esnada Bitfinex’te yaklaşık 0,028 abd dolarıdan işlem görüyor.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı özüniz yapmalısınız.