Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin Ağı Üzerindeki İşlemlerde Düşüş Devam Ediyor: Ayı Piyasası Uzayabilir – Glassnode

On-chain veri ve analitik platformu Glassnode, düzenli olarak paylaştığı 7 günlık raporunda Bitcoin (BTC) ağı üzerindeki etkinliğin düşüşüne dikkat koydu.

Glassnode tarafından 1 Ağustos güninde ygünimlanan raporda, kripto paraların Fed’in yapmış olduğu 75 baz puanlık faiz artışına olumlu tepki verdiği belirtildi. Son 7 günlük periyotta Bitcoin %9’a yakın değer kazanırken Ethereum (ETH), %12’lik bir yükseliş yaşadı.

Glassnode, güni piyasasının daha da uzun sürebileceğini, on-chain metriklerinin güni piyasası bölgesinde olduğunu ve günlük toplam 13,4 BTC işlem ücreti ödendiğini söyledi. Raporda öte yandan, yükseliş dönemlerinde Bitcoin işlem ücretlerinin hep zirve seviyelerde olduğunu ve genellikle bu durumun toparlanma sinyali olarak değerlendirildiği belirtildi.

Hazırlanan raporda, güni piyasası koşullarına rağmen Bitcoin Lightning Network’ün (LN) büyümeye devam ettiğine ve toplam LN kapasitesinin %19’luk bir artışla 4.405 Bitcoin’e ulaştığına konum verildi.

Ethereum’un en yeni 2 7 günlık periyotta Bitcoin’e oranla daha iyi performans göstermesine rağmen ağ yoğunluğunun oldukça düşük seviyelerde olduğunu belirten Glassnode, işlem taleplerinin mgünis günindan beri düşüşte olduğunu sadece çok ani bir yükseliş görüldüğünü ifade etti.

Geçtiğimiz 7 gün Santiment, Ethereum’daki günlük aktif adres sgünisının ani bir şekilde 1,06 milyona ulaştığını ve 2018 yılındaki en zirve seviyesinin %48 oranında üzerine olduğını söylemişti. Glassnode’unda “ani yükseliş” dediği olgünin bu durum olabileceği olabilite ediliyor.

Yaklaşık olarak mgünis günindan beri piyasada karlı olan Bitcoin yatırımcılarının zararda olan yatırımcılara oranla düşük durumda olduğunu raporunda yazan platform, “SOPR” verilerinin 1’in ardünde olduğında toparlanma görülebileceğini söyledi. Ayrıca şirket, Ethereum’un bu seviyenin ardünde bulunduğu fakat diğer metriklerin “olumsuz” anlıkden dolgüni zgünif bir durum sergilediğini açıkladı.