Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin Benimsenmesi 2030 Yılına Kadar Yüzde 10’a Ulaşacak – Rapor

Blockchain firması Blockware’in bir kolu olan Blockware Intelligence, Bitcoin benimsenmesinin 2030 yılına görecek şekilde küresel anlamda %10’a ulaşmasını beklediğini söyledi.

8 Haziran güninde Bitcoin benimsenmesiyle ilgili rapor ygünimlayan Blockware Intelligence, otomobiller, akıllı telefonlar, internet ve sosyal medya dahil olmak üzere geçmişteki teknoloji eğrilerini kullanarak ve 2009 yılından bu yana olan benimsenmesini de hesaba katarak 2030 yılına görecek şekilde dünyanın %10’u tarafından benimsenebileceğini hesapladığını duyurdu.

Blockware onayladığı konuşmada:

Bütün büyük teknolojiler benzer bir S-eğrisi modeline göre hareket ediyor.

dedi.

Geçmiş teknolojilerin benimsenme eğrilerinin yaklaşıklarına göre Bitcoin olabiliteinde bulunduğu belirtilen şirket, Bitcoin’in 2100 yılına görecek şekilde ise dünyanın %80’den fazlası tarafından benimseneceğini belirtti.

Şirketin ygüninladığı raporda, tüketici açısından kolaylık ve verimlilik ile ilgili bazı kıyaslamalarda bulunuyor.

Blockware’in hazırladığı bu raporun, Ark Invest, Arcane Assets, AMDAX Asset Management ve M31 Capital yöneticileri de dahil olmak üzere kripto para piyasasından birçok insan incelediği belirtiliyor.

TripleA’in verilerine göre 2021 yılında kripto para kişisi sgünisı 300 milyona ulaştı. Ayrıca veri ve analitik platformu Chainalysis, Temmuz 2020 ila Haziran 2021 arasında kripto para kişisi sgünisının %882 yükseldiğını öne sürdü.