Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin (BTC) Balinalarının Szamanısı Rekor Zirveye Ulaştı

Elinde yüklü miktarda Bitcoin (BTC) bulunduran cüzdanların szamanısı yeni bir lokal zirve olan 15.800’e ulaştı.

Geçtiğimiz 2 aylık süreçte Bitcoin ve altcoin fiyatlarında yaşanan yükseliş, görünen o ki Bitcoin balinalarının iştihanı kabartmış olduğu görülebilir. Son verilere göre 11 Haziran’dan bu yana olan süreçte, 100 Bitcoin‘in üzerinde ve 10 bin Bitcoin‘in altında varlık tutan cüzdanların szamanısında yeni bir zirveye ulaşıldı. Son 3 zamanın en en çok seviyesi olan 15.800 en çok hacimli Bitcoin adresi, kripto para yatırımcılarının piyasanın geleceğine yönelik beklentilerini uçturıyor. Balinaların ellerindeki Bitcoin miktarını uçturmış olması her ne görecek şekilde yükseliş yönlü bir beklentinin sinyallerini veriyor olsa da aksini düşünen danışmanılerin szamanısı da az değil.

Tüm bu verilerin yanı sıra, bazı danışmanıler en yeni 2 ayda yaşanan yükselişin sahte bir yükseliş olduğunu öne sürüyor. Analistlere göre önümüzdeki süreçte Bitcoin fiyatının yaz aylarının işe koyulrındaki fiyatına geri çekilmesini sağlayacak sebepler arasında; Kurumsal yatırımcıların geçtiğimiz aylara kıyasla daha az likidite sağlıyor olması, Ethereum Merge güncellemesinin havadisi sat noktasına yaklaşması ve ABD abd parası endeksinin bir dip meselemundan sekip yükselişe işe koyulmış olabileceği verileri öne sürülüyor.

En hacimli kripto para olan Bitcoin, bu havadisin kaleme yapıldığı esnada günlükte %1‘lik düşüş performansıyla 23 bin 500 abd parasıdan piyasalarda işlem görüyor.