Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin (BTC) Bu Göstergeye Göre “Aşırı Satılmaya” Devam Ediyor: Bu Bölgeden Yüzde 300 Yükseliş Yaşamıştı

En çok kullanılan indikatörlerden biri olan Stokastik Göreceli Güç Endeksine (Stoch RSI) göre Bitcoin (BTC), “aşırı sat sat” bölgesinde bulunmaya devam ediyor.

Yaklaşık 1 yıldır düşüş trendine devam eden Bitcoin, en yeni 1 aydır 20.500 abd parası seviyesinin altında seyrediyor. Aşırı alımı ve satımı gösteren Stoch RSI, Bitcoin grafiğinde daha önce Nisan 2014-Eylül 2015 ve Nisan 2018-Nisan 2019 günleri arasında görülen ve “aşırı sat sat” bölgesi olan dip seviyelerde bulunuyor.

Birçok uzun vadeli yatırımcının bu göstergeyi takip ederek dip seviyelerdeki aşırı sat sat bölgesinden alım uyguladığı biliniyor. Bitcoin’in 1 aylık grafiğine izlendiğiğında gün boyunca 3. defa görülen indikatördeki bu seviyeler, birçok yorumcu ve danışmanı tarafından uzun vadeli yatırımcılar için büyük bir şans olarak görülüyor.

İndikatör bu seviyelere daha önce geldiğinde Bitcoin, kısa vadede %300’e yakın yükseliş performansı göstermiş ve küçük bir ayarlamanin yükselişine devam etmişti. Şu an bulunduğumuz 19.000 abd parası seviyelerinden %300 yükselmesi durumunda Bitcoin, 75 bin abd parası seviyelerine gelerek yeni bir hepsini kapsayan zamanların en en çok seviyesi (ATH) yapmış olacak.

Stoch RSI aşırı sat sat bölgesinde bulunurken piyasadaki yatırımcıların duygularını yansıtan “Korku ve Açgözlülük” endeksi ise “aşırı korku” bölgesi olan 20 seviyelerinde seyrediyor. Birçok yatırımcının “korkuyu satın al” mantalitesiyle hareket ettiği düşünülüyor.