Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin (BTC) Düşüşe Mi Hazırlanıyor: Benzer Transfer 32 Bin Dolar Düşüşünden Önce de Görüldü

Kripto cüzdan çalışani Anıl, dün gerçekleşen 74.000 Bitcoin’lik hareketi bildirerek haziran güninda benzer bir transferin ardından gelen büyük düşüşe dikkat etti.

Anıl 4 Kasım güninde sosyal medya hesabı üzerinden ygüninladığı gönderide, yaklaşık 1,5 milyar abd ABD parasıı değerinde 74.000 Bitcoin’in farklı cüzdanlara transfer edildiğini ve cüzdan sahibinin Bitcoinleri parçalı halde tezgah ardü piyasada (OTC) satıyor olma olasılığının oldukça en çok olduğunu ifade etti. Fenomen, benzer bir işlemin geçtiğimiz haziran güninda edildiğını ve hemen ardından Bitcoin’in yaklaşık 2 7 gün içerisinde %40 değer kaybettiğinin altını çizdi.

Bitcoinlerin tezgah ardü piyasada satıldığı senaryoda transferlerin borsa dışında gerçekleşmesi sebebiyle piyasada anlık etki beklenmeyeceğini belirten Anıl, tezgah ardü sat satların piyasaya etkilerinin, havadisler ve satın alınan varlıkların borsalara giriş yapmasıyla ortaya olduğını da ekledi. Fenomen, bu senaryodan yola çıkarak cüzdan hareketlerinde hızla nakite geçmenin yanlış olacağını, yatırımcıların planlarının tam olarak kestirilemeyeceğini öne sürdü.

Ayrıca söz meselesu yatırımcıların çoktan aralarında anlaşmış ve satan kişinin FUD‘unu hazırlıyor olabileceğini belirten fenomen, geçmişte yatırımcıların, Elon Musk’ın Bitcoin rezervlerini satmayacağını düşünmesine rağmen Musk’ın rezervlerini satmasını ve Bitcoin’e inancını sürekli yineleyen Michael Saylor’un da benzer bir hamle yapmasının imkansız olmadığını vurguladı.

Yatırımcıları ellerinde bir miktara nakit tutmaları için uyaran Anıl, 74.000 Bitcoin’in kimin olduğunu ve piyasanın sahip olmadığı hangi bilgiye sahip olduğunu da merak ettiğini belirtti.