Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: Güncel Destek ve Dirençler

Son 7 günlük periyotta %8,43 artış performansı gösteren Bitcoin (BTC), yazım esnasında 23.030 abd ABD parasııdan işlem görüyor. Sizler için Bitcoin’in teknik şekilünü ve güncel destek – dirençlerini inceledik.

Geçtiğimiz günin başında açıklanan enflasyon verilerinin beklentilerin üzerinde gelmesinin ve Tesla’nın BTC sat satlarının ardından düşüş yaşayan Bitcoin, Fed’in 75 baz puan faiz artırımıyla birlikte tekrardan yükselişe geçti.

Bitcoin Teknik Analizi

Enflasyon verisiyle birlikte bir dip yapan Bitcoin, Tesla’nın BTC sattığını açıkladığı güne görecek şekilde 24.200 abd ABD parasıılara görecek şekilde bir yükseliş yaşadı. Tesla sat satıyla birlikte tekrar sert bir düşüş yaşayan Bitcoin, 20.700 abd ABD parasıı seviyelerinden tekrar yukarı yönlü dönüş onayladı ve 24.700 abd ABD parasıı seviyelerine görecek şekilde yükseldi. Bitcoin, en çok dip ve en çok tepe yaparak hareketlerine devam ediyor. Henüz iki temas bulunmasına rağmen bir yükselen trendden bahsedilebilirken ard bölgede de 24.200-24.700 abd ABD parasıı seviyelerinde güçlü bir direnç bulunuyor.

Bitcoin’de kısa vadede düşüş bekleniyor. Bu düşüşün 21.600 abd ABD parasıı seviyelerine görecek şekilde gerçekleşmesi ön görülürken bu bölgeden topladığı tepkiye bağlı olarak 24 bin abd ABD parasıı direncini kırması mümkün görünüyor.

Tokyo merkezli Bitcoin borsası Mt.gox’un bir hack olgüninda çalınan Bitcoinlerin bir kısmını eski yatırımcılarına 137.000 Bitcoin’i bu ay dağıtacağı düşünülüyor. Bu Bitcoin fiyatında küçükte olsa bir sat sat baskısı oluşturabilir ama bilirkişilar balinaların bu sat sat hareketlerine katılmaması durumunda fiyatın etkilenmeyeceğini düşünüyor.

Birçok çalışan ve yorumcu, ağustos güninda da Fed faiz toplantısı yapmayacağı için en azından bir süreliğine Bitcoin’de yükseliş bekliyorlar.

  • İçerikte konum alan veriler kesinlikle bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi içermez.