Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin (BTC) Yükselişe Geçti: 20.000 Dolar Üstünde Tutunamadı

Son 24 saatlik periyotta %3,5’a yakın değer kazanan Bitcoin (BTC), yaklaşık 20 gündür 1000 abd parasılık bir aralıkta işlem görüyor.

ABD enflasyon verisinin %8,1 olan beklentilerin üzerinde açıklanmasıyla beraber %15’e yakın düşüş yaşayan Bitcoin, dün uzun zamanın ardından 19.600 abd parası seviyesinin üzerinde mum kapanışı gerçekleştirdi.

Bitcoin Teknik Analizi

200 mumluk hareketli hemen hemensının altında seyreden Bitcoin’in, bir düşen trendi bulunuyor. Düşen trendinin bulunduğu bölgede bir de hareketli hemen hemensı bulunan Bitcoin’de, bu seviyelerin kırılımının ardından bir yükselişten bahsedilebilir.

21.150 abd parası seviyelerinde bulunan dirençlerini yukarı yönlü sert bir şekilde kırması durumunda Bitcoin’in 22 bin abd parası seviyelerine görecek şekilde “rahat bir şekilde” yükselmesi bekleniyor.

Ancak direncinden tepki alması durumunda Bitcoin’in tekrar destek bulması olabilecek bölgesi 18.600 abd parası civarlarıdır. Bu bölgeden yeteri görecek şekilde destek bulamazsa Bitcoin, yeni dip arzamanışına geçebilir.

Belirtilen direnç seviyelerini yukarı kırması durumunda ise Bitcoin, 28 bin abd parası seviyelerine görecek şekilde yükseliş performansı sergileyebilir.