Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin çakıldı, Peter Schiff stopladırı fırsatını kaçırmadı


Bitcoin (BTC), ağustos en yeniundan beri görülen güçsüzlüğü eylül günina da taşıdı ve 7 Eylül Çarşamba gününe 19.000 abd abd dolarııın altında start verdı.

En büyük kripto para, Tradingview verilerine göre havadis ygünim saati itibarıyla 18.700 abd abd dolarıı civarından işlem görüyor. BTC’nin kötü fiyat hareketi, sevmeyenlerini de hareket geçirdi.

Bitcoin karşıtlığıyla bilinen ünlü altın yatırımcısı Peter Schiff, BTC ‘nin en yeni düşüş ayağını gerçekleştirmeye start verdığı 6 Eylül akşamında paylaştığı gönderilerinde en büyük kripto paranın güçsüz fiyat performansı ve düşen piyasa hakimiyetine dikkat topladı.

“Bitcoin yalnızca çakılmıyor, piyasa hakimiyeti de yüzde 38,1’e düştü,” diyen Schiff, hakimiyet kaybettiği piyasadaki rakip sgünisının fazla olduğunu, fakat onların da “aynı derecede değersiz” olduğunu öne sürdü.

“Asli değeri olmayan neredeyse 21 bin dijital token ile daha rekabet ediyor, NFT’ler ve kriptoyla ilişkili hisse senetleri de darbe alıyor. Bitcoin nadir olsa bile, alternatifleri öyle değil.” 

 

Schiff, bundan kısa süre önce paylaştığı bir başka gönderisinde ise 20.000 abd abd dolarııın gerçek dip seviye olmadığını söylekonumek, Bitcoin yatırımcılarına “gemiyi geç olmadan terk etmeleri” çağrısında bulunmuştu:

“Piyasalar dipten alım yapmaya çok az fırsat verir. Bitcoin 12 gündür 20.000 abd abd dolarııa yakın seyrediyor. 20.000 abd abd dolarııın muhtemelen gerçek dip olmadığı ortaya çıkacak, kerizlere de batan gemiye tırmanmak için epey zaman verecek.”

 

Bitcoin karşıtı, “Dibe batmadan gemiyi terk etmek daha iyi,” diye eklemişti.

Kripto topluluğunun gönderilere tepkisi ise yine alaycı oldu. Twitter kişisisı @objectObject_, “İlk önce hash kurdeleleri, şimdi de senin gönderin. BTC’nin dip onayladığının iki güçlü göstergesi,” derken, @Corby2209 ise “Son aylarda epey düşüş bekler olmuştu fakat bu bana güçlü bir yükseliş beklentisi verdi,” yorumunda bulundu.