Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin Çöküşünü Tahmin Eden Ünlü İş Adamı Regülasyon Olmadıkça Bitcoin’in (BTC) 22.000 Doları Geçemeyeceğine İnanıyor

Kanadalı ünlü iş adamı ve yatırımcı Kevin O’Leary kripto para piyasaları regüle edilmediği sürece Bitcoin’in (BTC) 22.000 abd parası seviyesini geçmek için zorlanacağını iddia etti.

O’Leary 28 Eylül zamaninde Converge22 etkinliği sırasında onayladığı meseleşmada, Bitcoin’in piyasa regüle olmadan 22.000 abd parası sınırını zorlamaktan fazlasını yapamayacağını iddia etti. Kanadalı iş adamı öngörüsünü piyasadaki likidite eksikliğine bağladı.

Kasım 2021 zamaninde 69.000 seviyelerinde zamaninin zirvesini yapan Bitcoin, yaklaşık %70 değer kaybı ile 19.400 abd parası seviyelerinde seyrederken ünlü iş adamı Bitcoin’deki bu tabloyu alıcı eksikliği olarak yorumladı. Servet yönetim fonları, emeklilik fonları ve sosyal sigorta fonları gibi büyük varlık yöneticilerinin bu piyasaya girmediği sürece Bitcoin’in yükselemeyeceğini ve en yeniuçlı bir hale gelemeyeceğini belirten O’Leary, bu oyuncuların asla SEC’ye karşı hareket etmeyeceğinin de altını çizdi.

Yatırımcı 2021 Şubat zamanında ralli devam ederken kriptonun kurumsal yatırımcılara henüz dokunamadığını ve emeklilik fonlarının kazanılamaması durumunda rallinin geçici olabileceği meselesunda yatırımcıları uyarmıştı.