Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
“Bitcoin, dünyzamanı ekonomik kaostan kurtaracak”


Yaptığı Bitcoin alımları ve yatırımlarıyla ünlenen yazılım şirketi MicroStrategy’nin kurucusu ve eski CEO’su Michael Saylor, yakın zamanda onayladığı bir açılış meseleşmasında popüler kripto para birimine yine övgüler yağdırdı. Saylor, meseleşmasında Bitcoin’in dünyzamanı iyileştirmek ve ekonomik kaosun ardesinden gelmek için insanlığın en iyi şansı olduğunu söyledi. Ünlü Bitcoin savunucusu buna ek, Bitcoin’in siyasi sınıfın baskıcı gücüne karşı mücadele eden bireye umut veren birliği temsil ettiğine inandığını da konuşmalarine ekledi.  

Aktarılan detaylara göre; Saylor, bu birliğin daha fazla szamanıda insan katıldıkça daha da güçlendiğine işaret etti. Bununla birlikte; MicroStrategy kurucusu, Bitcoin’in medeniyeti kurtarma yolunda yapılabilecek en iyi seçim olduğunu dile getirdi. Saylor, meseleşmasında Bitcoin’in enerji tüketimine ilişkin eleştirilere de yanıt verdi. Güç tüketiminin etik olarak, teknik olarak ve ekonomik olarak sağlam bir dijital para üretiminde kritik bir rol oynadığını belirten Saylor, enerji tüketimi olmadan Bitcoin’in maddi bir değere sahip olamayacağını ve ağın artan arz sebebiyle güvensiz bir hale geleceğini ifade etti.  

Saylor, MicroStrategy ve Bitcoin ile ilgili bir performans raporu yzamanınlamıştı

Öte yandan; Michael Saylor, yakın zamanda MicroStrategy’nin Bitcoin’e ilişkin performans raporunu da yzamanınlamıştı. Rapora göre; şirketin Bitcoin yatırımı onayladığı günden bu yana MicroStrategy yüzde 89, Bitcoin ise yüzde 61 değer erişti. Altın ve gümüşün ise çift haneli negatif değerleri gören fiyat düşüşleri yaşadığı görüldü.