Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin, en yeni 3 7 günnın en zirve seviyesine ulaştı

Bitcoin (BTC), 12 Eylül Wall Street açılışıyla birlikte yükselişine devam etti.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Yükseliş için direnç bölgesi 23 bin birim

Cointelegraph Piyasalar ve TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD paritesinin Bitstamp’ta 19 Ağustos’tan bu yana gördüğü en zirve 22.481 birimlık seviyeye ulaştığını gösterdi.

BTC/USD paritesi, ABD birimının olumlu hareketleri dolzamanısıyla 7 gün en yeniu boyunca elde ettiği mevcut kazançları korudu.

S&P 500 ve Nasdaq Composite Endeksi, ilk iki saatlik işlemden devamında yüzde 1,1 yükseldi yine de, ABD birimı endeksi (DXY) gün içinde yüzde 0,7 düştü.

ABD Dolar Endeksi (DXY) 1 günlük mum grafiği. Kaynak: TradingView

Durumu araştırma eden popüler trader Crypto Ed, BTC/USD paritesinin ayarlama yapma zamanının geldiğini söyledi.

En en yeni ettiğı YouTube paylaşımında, “Bazı kısa pozisyon açanlar için hepsi şartların mevcut olduğunu söyleyebilirim,” dedi.

Yukarı yönlü yükseliş için 23 bin birimı işaret eden trader, zarar yönlü hareket için ise 20.800 birimlık fiyat seviyesini gösterdi.

Bu arada, 10 Eylül kapanışında ortaya çıkan CME’nin Bitcoin vadeli işlem açığı, olası bir geri çekilme hedefi olarak 21.400 birimlık alanı işaret etti.

Crypto Ed, “BTC, 23 bin birimlık fiyat seviyesini kırmzamanı başarırsa, ardından 28.000-29.000 birimlık fiyat seviyelerini uzun vadeli hedef olarak gösterebilirdim,” diye ekledi.

Boşluğun vurgulandığı CME Bitcoin vadeli işlemler 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: TradingView

Aynı şekilde bir gidişat değişikliği bekleyen Il Capo of Crypto, mevcut fiyat gücünün genel bir zamanı piyasasında sadece kısa bir rahatlama rallisi olduğunu belirtti.

“Çoğu insan hemen yükseliş düşüncelerine giriyor. Bunun kısa süreli bir sıkışma olduğunu unutmzamanın, düşüş eğilimini daha devamında sürdürmek için zamanı piyasasında göstermiş olduğu bir yükseliş olduğu dikkatlerden kaçmamalı,” şeklinde tweet atan Il Capo of Crypto, şu cümlelerle devam etti:

“Bir tık daha yükselmesini (22.500-23 bin birim) bekliyorum yine de, kısa süre içinde tekrar bir düşüş geleceğini düşünüyorum.”

Gerçekleşen fiyat üzerinde 7 günlık kapanış yapan BTC/USD paritesi, nisan zamanından bu yana ilk kez 100 günlük hareketli hemen hemennın (MA) üzerinde günlük mum kapanışı yapmaya hazır görünüyor.

BTC/USD 1 günlük mum grafiği (Bitstamp) ve 100 günlük hareketli hemen hemen (MA). Kaynak: TradingView

Ethereum, Merge yükseltmesi için geri szamanım yapıyor

Bu arada Ethereum (ETH), Merge yükseltmesi çerçevesinde sürekli gündeme gelmesine rağmen, gün içinde desteğini kaybetti.

ETH/BTC 1 günlük mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

ETH/USD paritesi, yazı yazıldığı sıralarda yüzde 2,2 düşerken, ETH/BTC paritesi ise bazı kişisiların dikkatini etti.

Bitcoin, genel kripto piyasasındaki pazar pzamanı bakımından ocak zamanından bu yana görmüş olduğu yüzde 38,9’luk en düşük seviyeden hemen devamındaki gün sert bir toparlanma hareketi gösterdi.

Bitcoin piyasa değeri hakimiyeti 1 7 günlık mum grafiği. Kaynak: TradingView

Cointelegraph, bu sayfadaki hiçbir içeriği veya ürünü onaylamamaktadır. Size elde edebileceğimiz hepsi önemli bilgileri sağlamzamanı amaçlamakla birlikte, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce özü araştırmalarını yapmalı ve en yeniuçlarının hepsi sorumluluğunu taşımalıdır. Bu yazı yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez.