Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin eylül zamanının yeni zirvesini gördü

Bitcoin (BTC), ABD ekonomik verilerinin beklentileri aşmasıyla beraber 2 Eylül’de 20.400 abd parasıı geçti.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Dolar düşerken BTC toparlanıyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre BTC/USD, Wall Street açılışından devamında 20.500 abd parasıa yaklaştı ve Eylül zamanı için yeni zirvelere işaret etti.

S&P500 ve Nasdaq Composite Endeksi, ilk saatlik işlemden devamında yüzde 1,25 yükselirken, ABD abd parasıı tam tersine adım adım geriledi ve yazının yazıldığı esnada 109’un altına düşmeye hazır gibi görünüyor.

ABD Dolar Endeksi (DXY) 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: TradingView

Böylece Bitcoin, 20.700 abd parası civarındaki alana biraz daha yaklaştı. Ayrıca piyasanın büyük çoğunluğu düşüş beklediği için kısa pozisyon sıkışması yaşanabilir ve spot fiyat da birkaç günlük işlem aralığından çıkarak 23.000 abd parasıı hedef alabilir.

Popüler alım satım hesabı Daan Crypto Trades, gün içinde paylaştığı tweet’te düşük likiditeye sahip bir alanın tepede kettiğını ve muhtemelen fazla direnç sağlamadığını gösterdi.

Daan Crypto Trades buna ek paylaştığı grafiğin yorum kısmında da, “Beyaz alan en yeni hacim profili açısından oldukça ince,” ifadelerini kullandı.

“Bitcoin, bu bölgeden nispeten kolaylıkla geçmeli.”

Bu arada en yeni YouTube güncellemesinde kısa vadeli planı özetleyen diğer trader Crypto Ed ise 20.700 abd parası civarında bir hedef çizdi.

Metrikler “aşırı teslimiyet”e işaret ediyor

İki danışmanı, uzun vadeli perspektifi incelediğinde mevcut fiyat hareketinde yükselişi sürdürmek için yeterli neden olduğu meselesunda oldukça ısrarcıydı.

Twitter trader’ı Alan, 2015 zamanı piyasasına benzer hareketlerin olduğunu kaydetti ve bunların tekrar etmesi durumunda BTC/USD’nin dibe vurmaya yakın olduğunu savundu.

Popüler hesap Plan C ise bir “aşırı teslimiyet” endeksi oluşturmak için USD cinsinden gerçekleşen endişeları Bitcoin’in piyasa değeriyle karşılaştırdı.

Plan C, Bitcoin’in 2018 zamanı piyasasının çukurunda, yani teslimiyetin şimdikinden daha güçlü olduğu en yeniucuna vardı.

Plan C’nin gün içinde paylaştığı bir dizi zincir ardü gösterge gönderisi, mevcut piyasa davranışının makro zamanı piyasası diplerini yansıttığı ihtimalini daha da güçlendirdi.

Cointelegraph, bu sayfadaki hiçbir içeriği veya ürünü onaylamamaktadır. Size elde edebileceğimiz hepsi önemli bilgileri sağlamzamanı amaçlamakla birlikte, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce özü araştırmalarını yapmalı ve en yeniuçlarının hepsi sorumluluğunu taşımalıdır. Bu yazı yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez.