Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin fiyatı 19.600 abd parası desteğine tutunmaya çalışıyor

Bitcoin (BTC), güncel kripto düşüş trendinin derinleştiği 16 Eylül’de bölgesel dip seviyelerinin altına geçmeyi deniyor.

BTC/USD paritesinin 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Merge zaman en yenirası BTC boğalarına rahatlama yok

Cointelegraph Piyasalar Pro ve TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi, çeviri yzamanım saati itibarıyla 19.600 abd parasıa doğru yaklaşıyor. Paritenin daha da zararya gerilemesini ise alıcı desteği önlüyor.

Bu seviye, Merge’ün tamamlanmasıyla tetiklenen ve ETH/BTC paritesinin en yeni üç 7 günnın en düşük seviyesine gerileten sat sat dalgasında taban seviye işlevi görmüştü.

ETH/BTC paritesinin 1 günlük mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

Yatırımcı ve danışmanıler ise havada görülen kara bulutlara rağmen, piyasaya dair düşüncelerini yeniden gözden geçirme ihtiyacı duymuyor.

Il Capo of Crypto, uzun süredir düşündüğü bir teoriyi yinelekonumek, “Bu noktadan zaman en yenira BTC’nin hızlıca 23.000 abd parasıa, ETH’nin ise 1.800 abd parasıa yükseleceğini ve zaman en yenirasında büyük bir sat sat dalgası yaşanacağına eminim,” diye yazdı.

“Zaman gösterecek.”

“Durumun iyi gözükmediği” dikkatsını yapan CryptoBullet ise, 4 saatlik grafikte 100 dönemlik hareketli hemen hemennın (MA) geçilmesi gerektiğini öne sürdü.

Dalio riskli varlıklar meselesunda dikkat 

Diğer yandan, yatırımcı Ray Dalio, mevcut enflasyonist koşulların piyasalara ne getirebileceğine dair çıkarımlarda bulundu.

Dalio, 13 Eylül zamanli blog gönderisinde faiz oranlarının artırıldığı bu süreçte borsaların yüzde 30 değer kaybıyla darbe alabileceğini söyledi. 

“Faiz oranlarında mevcut orana kıyasla yüzde 4,5 civarı artış yapılacağını olabilite ediyorum. Bunun hisse senedi fiyatlarına etkisinin ise yüzde 20 civarı düşüş, gelirde ise yüzde 10’a yakın düşüşe yol açacağını düşünüyorum.”

Borsalar ile zirve korelasyon gösteren bir başka riskli varlık sınıfı olan kriptolar da bundan etkilenebilir ve Bitcoin, 10.000 abd parasıa yakın seviyeleri hedef alabilir.

Fed’in bir zaman en yeniraki faiz görüşmesinde 75 baz puan artış en yeniuçı alması bekleniyor.

Fed hedef oran olasılıkları grafiği. Kaynak: CME Group