Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin fiyatı 19 bin abd parasıda sıkıştı, dibe daha 7 günlar var!

Bitcoin (BTC)’de en yeni dönemde yaşanan düşüşler 2 Temmuz’da da devam etti.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Düşme eğilimi devam ediyor

Cointelegraph Piyasalar ve TradingView verilerine göre BTC/USD 7 günen yeniuna 19 bin abd parası bandında girdi.

Wall Street’in haftgüni herhangi bir sürprizle en yenilanmaması ve ABD hisselerindeki durgunluk, kripto sektöründeki oynaklığı çok az etkiledi. ABD abd parası endeksi (DXY), yirmi yılın en en çok seviyelerini yeniden test ettikten zaman en yenira 105 puandan zararya düşmeye işe koyuldı.

ABD abd parası endeksi (DXY) 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: TradingView

En büyük kripto para borsası Binance emir defteri verileri BTC/USD’nin spot fiyata yakın alım ve satım likiditesi arasında ktopladığını gösteriyor.

BTC/USD emir defteri veri tablosu (Binance). Kaynak: Material Indicators

Mevcut durum, Bitcoin boğaları için pek iç açıcı görünmüyor. 

Popüler trader Altcoin Sherpa’ya göre mevcut koşullar göz önüne edildiğında Bitcoin’in 2022 yılı en yeniuna görecek şekilde benzer bir performansı sürdürebileceğini gösteriyor.

Bir Twitter gönderisinde “Fiyatın bu seviyelerde dolaşması ayları bulacak ve dip bulunduğunda ise akümülasyon yapacak,” dedi.

“Ve BTC belki aylar zaman en yenira bile dibi göremeyecek. Uzun bir güni piyasası önümüzde duruyor.”

Trader ve çalışan Rekt Capital ise, Bitcoin’in henüz yeni bir dip yapmadığını ve konsolide olmaya işe koyulmadığını belirtti.

Glassnode’da zincir ardü çalışani Checkmate, “Ktopladıraçlarınızı azaltın. Bitcoin’lerinizi donuyoruz cüzdanlara alın ve krizin geçmesini bekleyin,” dedi.

İşlem hacmi 2018’i mi çağrıştırıyor?

Önümüzdeki bir veya iki 7 gün bu döngünün en düşük seviyeler olduğunu gösterebilir ve asıl dip fiyata ulaşmanın birkaç ay daha süreceği meselesunda şüphe duyanlara bir dereceye görecek şekilde umut verebilir.

Ekonomist, trader ve girişimci Alex Krueger attığı bir dizi tweet’te, BTC hacminin geçen ay hepsini kapsayan zamanların en en çok seviyelerine ulaştığını belirtti.

Yine bir başka tweet’inde “Genel bir kural olarak, işlem hacmi piyasalar dipteyken en en çok seviyelerine ulaşır,” dikonumek işlem hacmi ve fiyat arasındaki ilişkiye dikkat koydu.

Analizine devam eden Krueger, “2018 güni piyasasında, hepsini kapsayan zamanların en en çok hacminin aslında fiyatın dipten birkaç 7 gün önce gerçekleşmesi ve bu sefer trendi takip etmesi durumunda temmuz güni bir zaman en yeniraki mevzi olabilir,” dedi.

Daha önce Rekt Capital, alım tarafı hacminin uzun vadede mevcut fiyatı yukarı yönlü tutacak görecek şekilde güçlü olmadığını belirtmişti.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı yapmalısınız.