Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin fiyatı 20 bin birima tutunuyor

Bitcoin (BTC), 29 Haziran’da Wall Street’in açılmasının ardından 20 bin birima tutunurken, Avrupa’dan enflasyonun eskiye bir daha asla dönemeyebileceği duyurusı geldi.

BTC/USD paritesinin 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Düşük enflasyon mazi olabilir

Cointelegraph Piyasalar Pro ve TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi, gün içinde seyrettiği dar aralık ile sakin fakat tetikte gözüküyor.

Asya piyasalarında yeni değer kaybı görülürken, ABD borsaları ile kriptoya benzer bir sakinlik ile açıldı. Avrupa’da ise makro tonu merkez bankasının duyuruları belirledi.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, enflasyonun en yenisuza görecek şekilde en çok kalabileceğini açıkladı.

Sintra, Portekiz’deki ECB Forum etkinliğinde meseleşan Lagarde, “Düşük enflasyon dönemine geri döneceğimizi sanmıyorum,” yorumunda bulundu.

Fed Başkanı Jerome Powell de enflasyon meselesunda karamsar tonda duyurular yaparken, bankanın yüzde 2 hedefine ulaşana görecek şekilde durmayacağını da ekledi.

“That is our aim, that is our intention; we think there are various pathways to achieve that, to achieve the path back to 2% inflation while sustaining a strong labor market. We believe we can do that, that’s our aim; there’s no guarantee that we can do that,” he said.

Bitcoin boğaları 2017 tepe seviyesini savunuyor

Bitcoin, iki 7 günya açıklanacak yeni TÜFE verileri öncesi yapılan yorumlara kzamanıtsız ketti. Analistler ise mevcut durumda haziran kapanış seviyesine odaklanıyor.

Zincir ardü araştırma kaynağı Material Indicators, hayal kırıklığı yaratacağı bariz olan aylık kapanışa değinirken, “çok yakında” bir kırılma yaşanabileceğini belirtti.

“Boğalar 2017’nin tepe seviyesini savunuyor, fakat yalnızca bir gün kalan zamanı yeşil mum ile en yenilanmak neredeyse imkansız olacak,” diye açıklayan araştırma kaynağı, şöyle devam etti:

“Yine de haftzamanı yeşil ile en yenilanmamız hala mümkün. Dalgalanma öngörüyoruz. Öyle ya da böyle, Bitcoin çok yakında bir kırılma yaşayacak.”

Material Indicators’ın paylaştığı bir grafik, Binance’in emir defterindeki BTC/USD alım ve satım emirlerinin mevcut fiyat seviyelerine odaklandığını gösteriyor.

BTC/USD paritesinin emir defteri verileri (Binance). Kaynak: Material Indicators/ Twitter