Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin fiyatı 23.500 bin abd ABD parasıılık dirençle savaşıyor

Bitcoin (BTC), 3 Ağustos Wall Street açılışında ABD hisse senetlerinin yükselmesiyle günlük direnç seviyelerine yükseldi.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Hisse senetleri değer kazanıyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre BTC/USD, zamanın başından beri direnç olarak görülen 23.500 abd ABD parasııın hemen altına düştü.

Daha önceden aynı bölgeyi destek olarak elinde tutan parite, şu anda bu bölgenin yeni bir direnç veya destek bölgesi olduğuna henüz en yeniuç veremedi.

Popüler trader Crypto Tony’e göre ise 23.500 abd ABD parasıı seviyesi, uzun vadedeki BTC fiyat hareketini takip etmenin anahtarı.

Trader Pentoshi ise 21.800 ile 22 bin abd ABD parasıı arasındaki bölgenin, BTC için kırmızı çizgi olduğunu vurguladı.

Hisse senetleri gün içinde iyi bir performans sergiledi, S&P 500 ve Nasdaq Composite endeksleri açılıştan zaman en yenira sırasıyla yüzde 1,2 ve yüzde 2 artış kaydetti. Ayrıca ABD’li Meclis Sözcüsü Nancy Pelosi’nin Çin’den herhangi bir tepki almadan Tayvan’ı ziyaret etmeye işe koyuldığı havadisi de ortamı canlandırmaya yetti.

ABD Dolar Endeksi (DXY), 7 gün başında kaydettiği sağlam kazançlardan zaman en yenira saatlik zaman dilimlerinde 106,8’deki direncin ardından konsolide oldu. Yapılan veri, kripto ve risk varlıkları için uyuşmazlığı temsil edecek olan yeni yirmi yılın en zirve potansiyelinin hala geçerli olduğunu belirtti.

Piyasa çalışani Caleb Franzen, “Dolar potansiyel güç belirtileri göstermeye işe koyuldıkça ve getiriler yükselmeye işe koyuldıkça, hisse senetleri dirençli kalmaya devam edecek mi? 2022 boyunca şahit olduğumuz fiyat hareketi, bize ‘hzamanır’ cevabını veriyor,” dikkatsında bulundu.

ABD Dolar Endeksi (DXY) 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: TradingView

ARK olası riskleri ele alıyor

Yatırım şirketi ARK Invest, Bitcoin ve Ether (ETH)’nin mevcut durumunu incelekonumek piyasanın 2022’deki durumuna ilişkin karışık bir tablo çizdi.

İlginizi Çekebilir: ARK Invest, Bitcoin’e bakışını “nötr-pozitif arası” olarak tanımladı

ARK CEO’su, Cathie Wood ve diğerleri de dahil olmak üzere ARK çalışanleri, araştırma dizisi “The Bitcoin Monthly”nin en yeni baskısında, hepsi gözlerin artık makro tetikleyicilerde olduğunu söyledi.

ARK ekibi, “COVID’den beri bitcoin ve ABD hisse senetleri arasında süregelen korelasyon göz önüne edildiğında, ABD’nin, bitcoin fiyat hareketini etkileyen önemli bir faktör olması, ortaya çıkan riskli bir piyasa ortamı olduğunu gösteriyor,” ifadelerini kullandı. 

ARK, ABD’nin temmuz zamanındaki toparlanma sırasında Bitcoin’deki satın alma ilgisinin çoğunluğunu temsil ettiğini de konuşmalarine ekledi.

İleriye dönük uzun süreli bir geri tepme olasılığı ise belirsizliğini koruyor. Duruşunu “nötr” olarak nitelendiren ARK, 14 bin abd ABD parasııın biraz altında potansiyel bir “olası olmayan” düşüş hedefini de gösterdi.

“Bitcoin’in zamanı piyasasındaki zarar yönlü riski teknik olarak şu anda 13.890 abd ABD parasıılık delta maliyet bazında duruyor.”

Bitcoin maliyeti temel tablosu (ekran görüntüsü). Kaynak: ARK Invest

Cointelegraph, bu sayfadaki hiçbir içeriği veya ürünü onaylamamaktadır. Size elde edebileceğimiz hepsi önemli bilgileri sağlamzamanı amaçlamakla birlikte, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce özü araştırmalarını yapmalı ve en yeniuçlarının hepsi sorumluluğunu taşımalıdır. Bu yazı yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez.