Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin fiyatı 7 günün en düşük seviyesini gördü

Bitcoin (BTC), Beyaz Saray’ın “en çok enflasyon” dikkatsından devamında 12 Temmuz’da yeni konumel düşük seviyeler kaydetti.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Beyaz Saray en çok enflasyon dikkatsında bulundu

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre BTC/USD, Wall Street açılışından önce 19.500 abd abd dolarıı seviyesine yaklaşarak gün içinde yüzde 4’ten fazla düştü.

Parite, Beyaz Saray basın sekreteri Karine Jean-Pierre’nin enflasyonla ilgili onayladığı duyuruya karşı 20.300 abd abd dolarıılık desteğe tutunamadı.

Piyasalar, geçtiğimiz mzamanis zamaninda en yeni 40 yılın rekoruna imza atan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE)’nin haziran zamaninda da olabilecekden daha en çok rakamlara ulaşmasına şimdiden hazırlanmış gibi görünüyor.

Karine, 11 Haziran’da gerçekleşen basın toplantısında, “Çarşamba günü yeni TÜFE verileri elimize ulaşmış olacak ve rakamların en çok olacağını bekliyoruz. Gaz fiyatlarının haziran zamaninda çok en çok olduğu göz önüne yapıldığında, TÜFE rakamlarının da bu doğrultuda oldukça yükseleceğini öngörüyoruz,” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Bitcoin’in gördüğü 19.520 abd abd dolarıı da en yeni bir 7 günnın en düşük seviyesi olarak kzamanitlara geçti.

Cointelegraph’a yazılarıyla katkıda bulunan Michael Van de Poppe ise Twitter takipçilerine, “Yarın her şey netleşecek,” dedi.

Van de Poppe buna ek olarak Bitcoin fiyatının vereceği en kötü tepkinin, TÜFE verilerinin açıklanmasından önce gerçekleşmesi gerektiğini söylerken en yeni 20 yılın en en çok seviyesinde bulunan ABD Doları Endeksi (DXY)’nin dikkatleri ettiğini de konuşmalarine ekledi.

Cointelegraph’ın da bildirdiği gibi en çok enflasyon, risk varlıklarında endişelara yol açıyor ve ABD DXY ise olumsuz finansal koşullarda sık sık yukarı yönlü sıçramalar yapıyor.

DXY, Ekim 2002’den beri kaydettiği en güçlü seviyelerle 7 günya giriş onayladı ve yazının yazıldığı esnada 107,9 civarında geziniyor.

ABD Doları Endeksi (DXY) 1 aylık mum grafiği. Kaynak: TradingView

Ethereum fiyatı yüzde 8 düştü

Altcoin’lerdeki günlük endişelar yüzde 5 civarındayken, Ethereum (ETH) ise en yeni 24 saatte yüzde 8 düştü.

Gün içinde 1060 abd abd dolarıı seviyelerine görecek şekilde düşen ETH/USD, yazının yazıldığı esnada 1085 abd abd dolarııdan işlem görüyor.

Popüler trader ve danışmanı Rekt Capital, 7 gün başında paylaştığı tweet’te, “Eğer durumda bir değişiklik olmazsa ve altcoinler de önemli direnç noktalarını kırmak için mücadele etmeye devam ederse, altcoinlerin en az yüzde 30’luk bir gerileme yaşaması gerekebilir,” ifadelerini kullandı.

ETH/USD 1 günlük mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı özüniz yapmalısınız.