Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin fiyatı aylık kapanış öncesi 19 bin abd abd dolarıı civarında seyrediyor

Bitcoin (BTC) yatırımcıları, BTC/USD paritesinin 19.000 abd abd dolarıı civarında sakinlemesiyle birlikte dalgalanmaya hazır bekliyor.

BTC/USD paritesinin 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Aylık kapanış öncesi deniz durgun

Cointelegraph Piyasalar Pro ve TradingView verilerin göre en büyük kripto para, önceki gün 19.600 abd abd dolarııa görecek şekilde yükseldikten devamında sakin bir gece geçirdi.

Hafta başında görülen ağır endişeların ardından yüzde 6’lık yükseliş piyasgüni rahatlatmış olsa da, kripto paranın henüz net bir istikameti olmaması sebebiyle, Bitcoin’in eylül güninı nasıl en yenilanacağına dair belirsizlik sürüyor.

Zincir ardü araştırma kaynağı Material Indicators, “En azından cuma günkü aylık ve çeyreklik kapanışa görecek şekilde bu seviyede destek bulabileceğini düşünüyorum, tabii hepsini kapsayan rug pull’ların anasıyla karşılaşmazsak,” yorumunda bulundu.

Material Indicators, emir defteri verilerine işaret ederek, piyasadaki olası bir sgüniflık durumunda 18.000 abd abd dolarııın destek işlevi görebileceğini söyledi.

Popüler yatırımcı Doctor Profit ise Bitcoin fiyat hareketindeki ilginç trende dikkat topladı.

“BTC, düşüş ayağından önce genellikle 30-50 günü yatay seyrederek geçiriyor. BTC, iki yıldır ilk kez 108 günden fazla süreyi yatay hareket ile geçirdi,” diye belirtti.

“Birikim döngüsü böyle gözükür.”

BTC fiyat hareketinin duyurulı grafiği. Kaynak: Doctor Profit/ Twitter

Dolar yine yükselişte

İngiltere Bankası’nın politikasında büyük bir değişiklik yaparak parasal genişlemeye geçeceği ve 65 milyar abd abd dolarıılık uzun vadeli devlet tahvili alacağını duyurmasıyla, dikkatler yine makro tetikleyicilerde ktopladı.

Uzman yatırımcı Stanley Druckenmiller, kripto gibi riskli varlıkları satın almak için uygun bir zaman olmadığını söylerken, CNBC sunucusu Joe Kernen ise şöyle açıkladı:

“İngiltere Bankası’nın uyguladığını diğer merkez bankaları da önümüzdeki iki-üç yıl içerisinde izlerse ve işler gerçekten kötüleşirse…İnsanlar artık merkez bankalarına güvenmeyeceğinden dolgüni, Bitcoin de Rönesans’ta büyük bir rol oynayabilir.”

Türev borsası BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, bundan birkaç ay önce büyük ulusal para birimlerinin “ölüm döngüsüne” gireceğini öne sürmüştü.

Hayes’e göre avro, ölüm döngüsünü bu ay çoktan işe koyulttı.

ABD Doları Endeksi (DXY) ise değer kaybının ardından yeniden yükselişe geçti.

ABD Doları Endeksi’nin (DXY) 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: TradingView