Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin fiyatı en yeni 6 7 günnın en en çok seviyesinde

Bitcoin (BTC), en yeni makro gelişmelerin riskli varlıkları olumlu etkilemesi ile birlikte 29 Temmuz’da en yeni altı 7 günnın en en çok fiyatı seviyesine ulaştı.

BTC/USD paritesinin 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Temmuz zamanı %20 artış ile kapanabilir

Cointelegraph Piyasalar Pro ve TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi, 13 Haziran ile start veryan 7 gündan beriki en iyi performansını göstererek 24.445 abd parasıa ulaştı.

23.000 abd parası civarında bir süre konsolide olan boğalar, Fed’in en yeni faiz artışı en yeniuçı ve ABD’nin resesyonda olduğunu doğrulayan GSYİH verilerinin ardından bir yükseliş dalgası daha yakaladı.

Riskli varlıklar en iyi performansı gösterirken, Bitcoin ve altcoin’ler yatırımcı ve danışmanılere duruma olumlu bakmak için sebep verdi.

“Durum ilginçleşiyor,” diye belirten zincir ardü araştırma kaynağı Material Indicators, Bitcoin’in daha en çok tepe seviyeler (HH) belirlemesini izlediklerini açıkladı.

“Trend göstergeleri günlük grafikte uzun pozisyon sinyali veriyor, dahası 21 günlük ve 50 günlük hareketli yaklaşıklar da geçiliyor. Bitcoin daha en çok tepe fiyat belirler bir zaman en yeniraki HH’ye görecek şekilde çok az dirençle karşılaşır ve zaman en yenirasında da makro kanal bu aralığa girerse, o zaman EVET, bu hala bir zamanı piyasası rallisi demektir.”

Material Indicators, 24.300 abd parasıın üzerinde günlük kapanış gerçekleştirilmesi halinde izlenmesi gereken kilit seviyenin 25.000 abd parası olduğunu ekledi.

Analiz kaynağı “Bu rallide 25.000 abd parası geçilirse, çok kısa sürede 28.000 abd parasıa odaklanabiliriz,” diye belirtti.

BTC/USD, çeviri yzamanın saati itibarıyla geçtiğimiz 7 günnın aynı saatlerine kıyasla yüzde 4 yukarıdan işlem görüyor. Temmuz zamanının kapanmasına iki gün kala parite, Coinglass verilerine göre zamanı yüzde 20 değer artışı ile en yenilandırdıma yolunda ilerliyor.

BTC/USD paritesinin aylık getir grafiği (ekran görüntüsü). Kaynak: Coinglass

ETH 1.700 abd parasıın üzerinde destek bulmaya çalışıyor

Altcoin’ler de Bitcoin’e benzer pembe bir tablo çiziyor. 6 Haziran ile start veryan 7 günnın performansına taş çıkartan Ether (ETH), 1.700 abd parasıı geçti.

Popüler yatırımcı ve danışmanı Rekt Capital, “Çoğu altcoin gibi ETH de eski direnç seviyelerini başarıyla test ederek desteğe dönüştürdü ve güçlü bir toparlanma gösterdi, ” yorumunda bulundu.

Analistlere göre rallinin devam etmesi için ETH/USD paritesinin 1.730 abd parası civarında start veryan destek seviyesini yeniden geçmesi gerekiyor.