Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin fiyatı Fed’in sessizliğinin ardından 20.700 abd parasıa yükseldi

Bitcoin (BTC), 22 Haziran’a ABD borsalarıyla birlikte değer kaybıyla işe koyuldıktan zaman en yenira küçük bir sekme yaşadı.

BTC/USD paritesinin 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Powell sessizliğini korudu

Cointelegraph Piyasalar Pro ve TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi, 22 Haziran’da Wall Street’in açılmasının ardından 20.500 abd parası civarında seyrediyor.

Geçtiğimiz saatlerde 20 bin abd parasıın altına iğne atan parite, hala dünün tepe fiyatı 21.700 abd parasıın epey altından işlem görüyor.

Piyasalar meclise ifade veren Fed Başkanı Jerome Powell’in sıcak gelişme sürprizlerine hazırlanmış olsa da, konuşmaları merkez bankasının enflasyonu baskılamak için izlediği yaklaşımla ilgili bir ipucu vermedi.

Powell, “Faiz artışlarının devam etmesinin uygun olacağını düşünüyoruz; bu değişikliklerin temposu gelen verilere ve ekonominin değişen şekilüne dayalı olmaya devam edecek,” diye belirtti.

“Toplantıdan toplantıya en yeniuç vereceğiz ve düşündüklerimizi mümkün olduğunca net aktaracağız.”

Hem S&P 500 hem de Nasdaq Kompozit Endeksi güne hafif bir düşüş ile işe koyuldı ve kripto piyasaları da benzer hareketsizliği gösteriyor.

Analistler ise daha düşük seviyelerin test edileceği beklentisinde, yaygın olarak işaret edilen bir seviye ise 16 bin abd parası.

Popüler çalışan Rekt Capital, düşük hacim sebebiyle en yeni sekmeden pek ümitli olunmaması gerektiği meselesunda dikkat.

“Bu BTC’nin zamanı piyasası diplerinde görülen türden bir hacim değil.”

Efektif Fed fon faiz oranı grafiği. Kaynak: Federal Reserve