Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin fiyatı Wall Street ile birlikte çakıştı

Bitcoin (BTC), 27 Haziran’da Wall Street’in açılış zilindeki düşüşüyle birlikte çakıldı.

BTC/USD paritesinin 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

25 bin birim kritik

Cointelegraph Piyasalar Pro ve TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi, haziran zamanının en yeni 7 günsında düşen borsaları izledi.

Çeviri yzamanın saati itibarıyla 21 bin birimın altında seyreden parite, görece sakin geçen 7 gün en yeniunun ardından en yeni üç günün en düşük fiyat seviyesini gördü.

Yatırımcılar genel olarak yükseliş yaşanacağına inanmıyor ve düşüş yönünde beklentiler sürüyor. Bitcoin, hala kritik 200 7 günlık hareketli yaklaşık 22.430 birimın altından işlem görüyor.

Cointelegraph danışmanıi Michaël van de Poppe, “Bitcoin 21 bin birim desteğine HAYIR diyor. Sorun yok. Yapılandırılmış fiyat seviyelerimiz var,” yorumunda bulundu.

Analist, yatırımcıları uzun pozisyon açmaya yönlendirecek daha düşük seviyelerin de gelebileceğini söyledi. 20.325 birim ve 20.100 birim civarında destek olduğunu söyleyen danışmanı, bu desteklerinin çalışmaması halinde 19 bin birima görecek şekilde gerilemenin mümkün olacağını açıkladı.

Bir diğer danışmanı Credible Crypto, bu ay görülen 17.600 birim seviyelerinin yeniden görülmemesi için gerekli şartları saydı. Bunlardan biri de 30 bin birim bandını test etmek.

Analist, “25 bin birimı geçmeyi ve 30 bin birima -28, 29, 30 bin birim—ulaşmzamanı başarırsak daha fazla dip yapacağımızı sanmam,” diye belirtti.

“Yani yeni dipler göreceksek, bunun 25 bin birimı geçmeden önce olacağını düşünüyorum.”

İlk kez bir zamanı 200 WMA altında en yenilanma yolunda ilerleyen Bitcoin, mevcut zamanı piyasasının diğerlerinden farklı olduğunun sinyallerini veriyor.

BTC/USD paritesinin 1 7 günlık mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

BTC borsalardan göç etti

Diğer yandan yatırımcıların dipten alım ettiğına dair veriler de geliyor.

Borsalar 20 bin birim civarından ettikları coin’ler ile gündem olurken, borsaların BTC arzında da en yeni zamanlarda epey azalma görüldü.

Zincir ardü veri kaynağı Glassnode’un verilerine göre, borsalarda tutulmayan BTC szamanısında en büyük değişim 26 Haziran’da görüldü.

Borsalarda tutulan BTC miktarının 30 günlük yaklaşık değişimi 153.849 BTC düşüş oldu.

Borsalardaki Bitcoin miktarının değişim grafiği. Kaynak: Glassnode