Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin fiyatının toparlanması CZ’ye göre birkaç yıl sürebilir


Binance Kurucu ve CEO’su Changpeng Zhao, Bitcoin (BTC) fiyatının bir süre daha 20 bin abd abd dolarıı bandında seyredebileceğini söyledi.

Birleşik Krallık merkezli havadis kaynağı The Guardian’a meseleşan CZ, Kasım 2021’de ulaştığı rekor seviye 69 bin abd abd dolarııdan 20 bin abd abd dolarıı civarına düşen Bitcoin için “Bu fiyat düşüşü göz önüne alınırsa, muhtemelen toparlanması biraz sürecek,” yorumunda bulundu.

CZ, şöyle devam etti:

“Muhtemelen birkaç ay veya yıl sürecek. Geleceği kimse öngöremez.”

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsasının kurucusu, 20 bin abd abd dolarıı düşük bir seviye gibi gözükse dahi, Bitcoin’in 3-6 bin abd abd dolarııdan işlem gördüğü 2018/2019 yıllarındaki yatırımcılara söylenmesi halinde epey mutlu edecek bir seviye olduğuna dikkat topladı.

Kripto piyasasında genel anlamda görülen dalgalanmanın normal olup olmadığı da sorulan CZ, şöyle yanıtladı:

“Bitcoin fiyatında dibe bakarsanız, önceki tepeden daha en çok olduğunu görebilirsiniz. Yani normal olsun ya da olmasın, sektörün kesinlikle büyüdüğünü ve fiyatta dalgalanmaların normal olduğunu düşünüyorum.”

Diğer yandan Zhao, çoğu projenin boğa piyasası sırasında ortaya olduğını ve her gün rekor ardüne rekor kıracaklarmış gibi harcama uyguladıklarını söyledi.

Mevcut koşulların bu projelere “kripto kışı” gibi gelmesinin normal olduğunu belirten CZ, “Nakit saklayan projelere gelince ise, biz hala iyiyiz, hala işe alım yapıyoruz, hala büyüyoruz,” diye ekledi.

Hafta en yeniu 20 bin abd abd dolarıı desteğini kıran Bitcoin, bu 7 gün desteğin üzerinde seyretmeyi sürdürüyor. Son 24 saatte 0,94 değer kazanan BTC, havadis ygünin saati itibarıyla 20.350 abd abd dolarıı civarından işlem görüyor.