Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin, FOMC toplantısı öncesi tekrar düşüşe geçti

Bitcoin (BTC), Federal Açık Piyasalar Komitesi’nin (FOMC) en yeni toplantı tutanaklarını duyurusına az bir süre kala, 17 Ağustos Wall Street açılışıyla birlikte 7 günlık en düşük seviyelerini gördü.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

FED’in yzamanimladığı tutanaklar sebebiyle abd parası tırmanıyor

Cointelegraph Piyasalar ve TradingView’den elde edilen verilere göre, BTC/USD paritesi Bitstampt’ta 23.352 abd parasıa ulaştıktan devamında günlük bazda yüzde 2’den fazla bir düşüş kaydetti.

Zaten zzamaniflık belirtileri gösteren BTC, FOMC’nin en yeni toplantı tutanaklarını yzamanimlamasına saatler kala ve ABD hisse senetlerinin işlem görmeye işe koyulmasıyla beraber daha da düşük seviyeleri gördü.

Toplantı, faiz oranlarına ilişkin bir en yeniuç içermemekle birlikte FED’in eylül zamaninda yapılacak bir devamındaki faiz oranı değişikliği meselesunda piyasalara fikir verme amaçlı ipuçları içeriyor.

Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe, en yeni Twitter gönderisinde “FED’in faiz oranlarını yükseltme eğiliminde mi yoksa düşürme eğiliminde mi olacağına dair bilgilerin alınabileceği FOMC tutanakları, bu geceki en önemli olay,” dedi.

“Büyük bir etkisi olacağını düşünmüyorum yine de, kripto her zaman oynaklık gösterme eğilimindedir.”

Kripto eğitim platformu Crypto Academy’nin kurucusu Justin Bennett, S&P 500 borsa endeksinin 2008 Küresel Mali Krizinden hemen önceki davranışlarının aynısını tekrar ettiği meselesunda dikkat.

Bennett, “Bu akıllara durgunluk veriyor. S&P 500 borsa endeksi, 2008 çöküşündeki çizelgenin aynısını takip ediyor. Tüm zamanların en zirve seviyesinden (ATH) bu yana, zamanlaması bile neredeyse aynı,”  yorumunda bulundu.

“Hisse senetleri veya kripto için dip diye bir şey yoktur.”

Ağustos zamani boyunca direniş göstermeye çalışan ABD abd parası endeksi (DXY), gün içinde yükseliş işaretleri göstermeye işe koyuldı.

Bu mesele hakkında da yorum yapan Bennett, “DXY, 105’in altına doğru kaydettiği düşüşün ardından 112-113 seviyelerine doğru yükselebilir. Bu durum, hisse senetleri ve kripto üzerinde bir ağırlık yaratacak,” dedi.

ABD Dolar Endeksi (DXY) 1 günlük mum grafiği. Kaynak: TradingView

Alıcıların gözü daha düşük seviyelerde

Fiyat desteği, daha kısa zaman dilimleri için izlendiğiğında Binance emir defterini dipya doğru çekerken Bitcoin’deki eğilim ise, hızla güç kaybetmeye yönelik olarak en yeniuçlandı.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin fiyatı 24.500 abd parasıda dirence tosladı

Zincir ardü izleme kaynağı Material Indicators (MI), “Bazı yükselişler görsek de, mevcut rallinin gücünü koruyacağına olan inancımız çok az,” şeklinde yorum uyguladı.

Yazı yazıldığı sıralarda başka bir gönderi paylaşan MI, “100 günlük hareketli yaklaşık yukarı yönlü hedefi gerçekleştirebilir,” dedi.

Yorumcu Matthew Hyland, “Bitcoin için, en yeni birkaç gündür bu meseleda dikkatda bulunuyorum,” dedi.

“Piyasa daha geçen 7 gün ilk yaşam belirtilerini veriyor gibiydi yine de, en yeni zamanlarda genel olarak zzamanifladı. Bu durum kısa sürecek gibi görünüyor.”

BTC/USD alım ve satım seviyeleri (Binance). Kaynak: Material Indicators/ Twitter

Cointelegraph, bu sayfadaki hiçbir içeriği veya ürünü onaylamamaktadır. Size elde edebileceğimiz hepsini kapsayan önemli bilgileri sağlamzamani amaçlamakla birlikte, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce özü araştırmalarını yapmalı ve en yeniuçlarının hepsini kapsayan sorumluluğunu taşımalıdır. Bu yazı yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez.