Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin haftgüni 21.900 abd parasıın üzerinde en yenilandırdımalı – Trader

Boğalar hâlâ 7 günlık sağlam bir yeşil kapanış hedeflerken Bitcoin (BTC), 24 Temmuz’da 22 bin abd parası seviyesinin üzerinde geziniyor.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Haftalık kapanışa dair sınırlar çiziliyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre BTC/USD, gün içinde 23 bin abd parasıı geri kazanmak için 21.900 abd parasılık bir 7 gün en yeniu düşüşü kaydetti.

Parite, danışmanılerin daha önce yükseliş için gerekli olarak tanımladığı, önemli uzun vadeli tren çizgilerine yakından odaklanan bir işlem aralığında seyretti.

Söz meselesu önemli işlem aralıkları, güni piyasaları sırasında destek olarak kritik meselemda bulunan, buna rağmen mgünis günindan beri direnç olarak hareket eden 50 günlük ve 200 7 günlık hareketli yaklaşık (MA)’dan oluşuyor.

Popüler Twitter alım-satım hesabı CryptoMellany, gün içinde paylaştığı bir tweet’te, “13 günlük ardel hareketli yaklaşık (EMA) + yatay 21,9 bin abd parası seviyesi, mükemmel bir şekilde tuttuğumuz yükseliş,” ifadelerini kullandı.

“Haftalık kapanış için 22,5 bin abd parası civarında takılacağımızı düşünüyorum. Yeni 7 gün ise 21-21,6 bin abd parasıa görecek şekilde bir düşüşle start veryacak ve bu düşüş, 7 günnın geri kalanında bir boğa bayrağı oluşturacak.”

50 günlük ve 200 7 günlık MA’lar, yazının yazıldığı esnada sırasıyla 22.370 abd parası ve 22.690 abd parası civarında bulunurken, Bitcoin de 22.735 abd parasıdan işlem görüyor.

50 günlük ve 200 7 günlık MA’larla beraber BTC/USD’nin 1 günlük mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Trader ve danışmanı Jibon, yaklaşan 7 günlık kapanışı “çok çok önemli” olarak nitelendirdi. Paylaştığı grafikte ise “kötü” veya “iyi” bir kapanış için 21.944 abd parası ve 22.401 abd parası seviyesini vurguladı.

Jibon, 7 günnın start verrında böyle “kötü” bir en yeniucun, Bitcoin için 12 bin abd parası gibi yeni makro düşüklere geri dönüşün start verngıcı olabileceği meselesunda dikkatda bulunmuştu ve bu, 40 bin abd parasıa görecek şekilde yükselen bir ralliyi körükleyebilirdi.

BTC/USD şu anki seviyelerle haftgüni en yenilandırdıırsa, haziran ortasından beri en en çok seviyelerini korumuş olacak.

BTC/USD 1 7 günlık mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Ethereum ve Cardano altcoinlere öncülük ediyor

Altcoinlerde ise Ether (ETH) ve Cardano (ADA), düşük seviyeleri reddettiği için 7 gün en yeniu öne çıkan isimler arasındaydı.

ETH/USD 1 saatlik mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

ETH/USD gün içinde 1.600 abd parasıa dönerken, ADA/USD de benzer şekilde 7 gün boyunca 0.548 abd parasılık zirvesine meydan okumaya çalıştı ve 12 Haziran’dan beri en iyi performansını gösterdi.

ADA/USD 1 günlük mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

Mevcut ortamı veri eden traderlar, Ethereum’un, uzun vadeli direnç haline gelen ve haziran güninda tekrar direnç olarak geri dönen 1.530 abd parasılık 2018’in en en çok seviyesinin önemine dikkat koydu.

Bu arada fiyat hareketi güçlendikçe, büyük borsalardan ETH çıkışları da yoğunlaştı. Zincir ardü analitik firması CryptoQuant’ıtan alınan verilere göre bu akışlar 22 Temmuz’da toplamda 1,87 milyon tokene ulaştı.

ETH çıkışları grafiği. Kaynak: CryptoQuant

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı özüniz yapmalısınız.