Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin kısa sıkışması henüz bitmedi

Bitcoin (BTC), olumlu olabilitelerin bir devamındaki 23 bin abd abd dolarıı seviyesini desteklemesiyle beraber 10 Eylül 7 günlık kapanışına görecek şekilde zirve seviyelerini korudu.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

23.000 abd abd dolarıılık hedef devam ediyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre BTC/USD, Bitstamp’ta bir gecede 21.730 abd abd dolarııa ulaşarak 26 Ağustos’tan beri kaydettiği en zirve seviyeyi gördü.

Parite, düşük hacimli 7 gün en yeniu işlem koşullarının olumsuz durumlara yol açma ihtimali olmasına rağmen önceki kazançlarını korumzamanı başardı.

Analistler ise yeni 7 günya girerken piyasanın gidişatı meselesunda oldukça heyecanlı.

Ethereum (ETH) Merge’nin yanı sıra yeni ABD enflasyon verileri de piyaszamanı etkilemesi olabilen en önemli faktörler arasında.

Zincir ardü izleme kaynağı Material Indicators, 7 gün en yeniu paylaştığı bir tweet’te, “Gelecek 7 gün oynaklık artacak gibi görünüyor,” ifadelerine konum verdi.

“Bu arada, unutmzamanın… Bu bir ralli. Yol boyunca kâr elde etmezseniz, hepsini geri kaybetme riskini alırsınız.”

Ekteki bir grafik ise Binance BTC/USD emir defterinin, 21.500 abd abd dolarıı civarında sağlam bir direnç sağladığını gösterdi.

BTC/USD emir defteri verileri (Binance). Kaynak: Material Indicators/ Twitter

Il Capo of Crypto isimli popüler twitter hesabı ise ek yükselişlerin hala devam etmesi gerektiğini belirtti.

Hesap buna ek olarak, BTC fiyat hareketinin ilerleyen süreçte 20 bin abd abd dolarıı seviyesinin altına düşmesi için yüzde 90’lık bir ihtimal olduğunu belirtti.

Ufukta bir ralli mi var?

Haftalık kapanış, en yeni üç 7 günnın en zirve seviyelerinde görünüyor. Bitcoin de zaten ağustos zamanının ikinci yarısından beri kapanış fiyatlarının üzerinde işlem görüyor.

BTC/USD 1 7 günlık mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Özellikle de danışmanı Hernik Zeberg’in özünden emin omasıyla beraber ufukta bir rallinin olduğuna yönelik olumlu düşünceler de artmaya start verdı.

Zeberg, gün içinde paylaştığı tweet’e, “Enflasyon zirveye ulaştığı zaman borsa da yükseliyor. Bu her zaman böyle. RSI ise dönüş alanında,” ifadelerini kullandı.

“ABD TÜFE verileri salı günü açıklanıyor. Bu sefer farklı olmayacak!”

ABD enflasyonu ve S&P 500 endeksi grafiği. Kaynak: Henrik Zeberg/ Twitter

Temmuz zamanının TÜFE verileri, ABD’nin zaten en zirve enflasyon rakamlarını görmüş olabileceğini göstermişti.

Cointelegraph, bu sayfadaki hiçbir içeriği veya ürünü onaylamamaktadır. Size elde edebileceğimiz hepsini kapsayan önemli bilgileri sağlamzamanı amaçlamakla birlikte, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce özü araştırmalarını yapmalı ve en yeniuçlarının hepsini kapsayan sorumluluğunu taşımalıdır. Bu yazı yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez.