Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin Lightning Network kapasitesi 3.900 BTC’yi geçerek rekor kırdı!

Bitcoin (BTC) zamanı piyasasının etkisinde olsa da, ağın temelleri iyi performans göstermeye devam ediyor. Eşler arası ağın güven seviyesi artıyor, merkezden uzaklaşılıyor ve hız artıyor. Bu durum, Bitcoin Lightning Network (LN) için de geçerli.

Bitcoin Visuals verilerine göre Bitcoin Lightning Network kapasitesi, hepsi zamanların en en çok seviyesi olan 3915,776 BTC’ye ulaştı. Bu sayede BTC işlem hızları iyileşirken ikinci katman protokol üzerinden gerçekleşen ücretler de zarar çekiliyor.

Tüm kanallardaki kümülatif Bitcoin kapasitesi. Kaynak: BitcoinVisuals node

Bitcoin LN, Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için ilk olarak 2018’de Bitcoin mainnet üzerinde uygulandı. O zamandan beri kapasitesini genişletme açısından yukarı yönlü ilerliyor.

Ancak tırmanış, 18 Nisan’da LN kapasitesinin bir 7 gün içinde 3687,051’den 3402,273 BTC’ye yüzde 7,7 düştüğünde geçici bir kesinti görüldü. Ağ esnekliğini ortaya koyan düşüşe, 2 Mzamanıs’a görecek şekilde devam etti ve 3718,351 BTC değeri görüldü.

Bitcoin Lightning Network istatistikleri. Kaynak: 1ml

Ayrıca, 1ml’den elde edilen veriler, Bitcoin Lightning Network ile Bitcoin’in küresel benimsemeni paralel biçimde büyüyor.

İlgili: İkinci katman çözümlerinin benimsenmesi Ethereum fiyatını uçurabilir

Bir Reddit yazarı, blockchain alanındaki bir devamındaki büyük gelişme aşamasının, öncelikle Ethereum’da olmak üzere ikinci katman çözümlerinde olacağına dair veriye dayalı bir olabilitede bulundu.

İkinci katmanın benimsenmesi, yavaş ve sıkıntılı olsa bile devam ediyor. İşin perde arkasında, ikinci katman güvenilirliği artırıyor, ücretleri düşürüyor ve erişilebilirliği artırıyor. İkinci katman hala gelişme aşamasında ve bu harika.

Cointelegraph’ın daha önce bildirdiği gibi, ikinci katman ölçeklendirme çözümleri, birinci katmanın güvenliğinden yararlanıyor ve birden fazla işlemi tek bir pakette işliyor.