Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin Minör Direncinin Üstüne Çıktı: BTC Teknik Analiz

Sizler için en yeni 24 saatlik periyotta %5,5 yükseliş performansı gösteren Bitcoin’in (BTC), teknik şekilünü inceleyeceğiz.

Uzun zamandır dar bir aralıkta işlem gören Bitcoin, TSİ dün akşam saatlerinde yükselişe start verdı. 20.400 birim seviyelerindeki direncine görecek şekilde hızlıca gelen Bitcoin, bu bölgedeki direncini yaklaşık 12 saattir kırmaya çalışıyordu.

Bitcoin Teknik Analiz / 1 Günlük Grafik

20.400 birim seviyelerindeki minör direncine sert bir şekilde gelen Bitcoin bu seviyeyi aştı ve 20.800 birima yükseldi. Ancak BTC, 20.900 birim seviyelerinde bulunan 100 günlük hareketli yaklaşıksından uzun bir zamandır tepki alıyor.

100 günlük hareketli yaklaşıksının üzerinde kalması durumunda Bitcoin’in “daha fazla” yükseliş göstermesi ön görülüyor. Bitcoin, 21.850 birim seviyesinin de ardünde kalıcılık sağlarsa bir önceki tepesi olan 25.000 birim seviyelerine görecek şekilde yükseliş gösterebilir.

Ancak bu seviyelerden tepki alması durumunda Bitcoin’in, 18.500 birim seviyelerinde bulunan desteğinin oldukça “yorulduğu” ve yeni dipler arayacağı olabilite ediliyor.

  • İçerikte konum alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.