Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin piyasası boğaları cesaretlendirecek sinyaller veriyor

Bitcoin (BTC), 24 Haziran’da yatırımcıların öngörülerine dolan umut ile birlikte işlem aralığının ard bölgesine doğru ilerliyor.

BTC/USD paritesinin 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bitcoin “23 bin birima hazır”

Cointelegraph Piyasalar Pro ve TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi, Bitstamp’te 21.425 birima görecek şekilde yükseldi.

Parite 20 bin birimın altına iğne attığı 22 Haziran’dan beri yükselirken, ABD borsaları da 7 gün en yeniuna sakin bir geçiş yapıyor.

Cointelegraph danışmanıi Michaël van de Poppe, “Bitcoin 23 bin birima hazır,” yorumunda bulundu.

Kritik öneme sahip 200 7 günlık hareketli hemen hemennın (WMA) hemen üzerinde olan 23 bin birim, hem yorumcular hem de satıcılar arasında popüler bir hedef.

Alım satım platformu Decentrader’ın da belirttiği gibi, kripto para borsası Bitfinex’teki balinaların bu bölgeye sat sat emri konumleştirmesi, BTC/USD paritesinin olası bir sıkışma halinde 200 WMA’nın yukarısına “sahte kırılma” gösterme ihtimalini doğuruyor.

Decentrader, popüler düşünceyi yansıtan en yeni piyasa güncellemesinde “200WMA, önceki zamanı piyasalarında fiyatı tutması sebebiyle muazzam bir zamani öneme sahip ve fiyat bu seviyeye yeniden geldiğinde de yatırımcıları epey ilgilendirecek,” diye belirtti.

“Balinaların hakimiyet kurmzamanı özellikle sevdiğini bildiğimiz Bitfinex’te, 200WMA seviyesinin hemen üzerinde olan 23 bin birimda önemli bir sat sat duvarı olduğunu görüyoruz. Bu emirlerin orada kalacağının veya fiyat oraya geldiğinde kırılmayacağının bir garantisi yok. Fakat dikkate almak ve dolzamanısıyla 200WMA’da yaşanacak potansiyel bir sahte kırılma riskinin farkında olmak gerekli. Fiyat ilk denemesinde bu seviyeden geri dönebilir.”

Şirket, kripto için zor günler henüz geçmiş olmasa da, piyasanın “boğaları cesaretlendirecek” sinyaller verdiğini ekledi.

Yatırımcılar Ethereum’da 1.500 birimı hedefliyor

Altcoin’ler ise daha küçük zaman çerçevelerinde sahneyi Bitcoin’den devretti.

İlginizi çekebilir: Bitcoin madencileri yeni verilere göre çoktan zararına sat sat yapmış olabilir

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin Ether (ETH), gün içerisinde neredeyse yüzde 10 değer kazanarak 1.200 birimın üzerine ulaştı.

Ripple (XRP) ve Solana (SOL) bundan daha da iyi bir performans gösterdi ve her ikisi de iki haneli değer artışları kaydetti. Solana’nın 7 günlık değer artışı ise yüzde 30’a yaklaşıyor.

SOL/USD paritesinin 1 saatlik mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView