Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin Teknik Analizi: Kısa-Orta Vade Önemli Destek ve Dirençler

TSİ saat 03.00’de gerçekleşen gün kapanışını 20500 abd ABD parasıı seviyelerinde gerçekleştiren Bitcoin, yazım esnasında günlük periyotta kırmızı seyrediyor.

Gün kapanışının ardından düşüş sergilese dahi en yeni 24 saatte %8 yükseliş yaşayan Bitcoin, yazım esnasında 20000 abd ABD parasıı civarında bulunuyor.

Bitcoin 1 Saatlik Grafik

Bir saatlik grafikte direncinin ardüne atmasının ardından tekrar düşüş yaşayan Bitcoin düştüğü seviye olan 20300 abd ABD parasıı civarları şu anda direnç olarak çalışıyor. Uzun bir sürenin ardından yeni bir zirve dip ve zirve tepe yapan Bitcoin’in yükseliş trendi start vermış olarak görünse dahi kısa vadede 19200 abd ABD parasıı seviyelerinin üzerinde kalması gerekiyor.

19200 seviyesinin ardünde kalamaması durumunda destek bulduğu 17600 abd ABD parasııı tekrar ziyaret etmesi gündeme gelebilir. Ayrıca bu seviyenin de kırılması durumunda Bitcoin yeni bir dip arzamanışına girecektir.

Güncel olarak destek 17600-19200 abd ABD parasıı seviyeleriyken, direnç olarak 20200 ve 22700 abd ABD parasıı seviyeleri bulunuyor.

Bitcoin 1 Günlük Grafik

Bitcoin, 2017 yılının zirvesinden tepki almış gibi görünüyor buna rağmen birçok yorumcu ve çalışane göre bu yeterli bir tepki değil. Bitcoin’in ABCD formasyonunun aktif olması durumuna göre mavi çizgiyle belirtilen 11.500 abd ABD parasıı seviyelerine görecek şekilde düşüş yaşayabileceği düşünülüyor.

Güncel direnci 28800 abd ABD parasıı seviyeleri olan Bitcoin’in şu anda destek seviyesi 17.600 abd ABD parasıı olarak bulunuyor. Ancak bu seviyenin de kırılması durumunda diğer formasyonun da gösterdiği 12 bin abd ABD parasıı seviyelerinin gelmesi mümkün.

Bitcoin’de yükseliş bekleyebilmemiz için günlükte yeni zirve tepeler yapması ya da kırmızı belirtilen düşen trendinin üzerinde günlük kapanışlar yapması gerekiyor.

  • İçerikte konum alan bütün veriler bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez. Yatırım en yeniuçlarınızdan makalenin yazarları sorumlu tutulamaz. Ayrıca her yatırım ve ticaret hareketi risk barındırır. Bu yüzden yatırım yaparken özü araştırmalarınızı yapmanız gerekmektedir.