Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin Tekrardan Dirence Geldi: Boğa Başlangıcı Mı? Düşüş Onzamani Mı?

Son 24 saatlik periyotta %4’ün üzerinde yükseliş yaşayan Bitcoin 21500 abd parası seviyelerinde bulunan direncine ulaştı.

Geçtiğimiz zamanlarda yaşanan düşüşün ardından hızlı bir toparlanma yaşayan Bitcoin 3 günde %16 yükseliş performansı gösterdi. Birçok çalışan ve yorumcu, günlükte görünen en yeni altı zamanin yüzdesel olarak en “büyük yeşil” mumunun boğzamani işe koyulttığını düşünüyor. Ayrıca bazı çalışanlerde, bu yükselişin Bitcoin’in en yeni bir dip yaşamadan önce “düşüş onzamani” ettiğını söylüyor.

Bitcoin Teknik Analizi/ 1 Günlük Grafik

21.550 abd parası seviyelerinde bulunan Bitcoin, günlük grafiğinde direnç bölgesinde seyrediyor. Bu seviyeleri günlükte aşması durumunda Bitcoin’in tekrardan 25.200 abd parası seviyelerine yükseliş yaşaması beklenirken bu seviyeleri yukarı yönlü kıramaması durumunda ise 19.500 abd parası seviyelerine görecek şekilde düşüş yaşaması bekleniyor. 19.500 abd parasıı da tekrardan zarar yönlü kırması durumunda Bitcoin’in yeni dip arzamanişına geçeceği olabilite ediliyor.

Ayrıca 25.200 abd parası üzeri 7 günlık kapanışlar gerçekleştirirse Bitcoin fiyatında ciddi yükselişle görülebilir. Bu ay içerisinde açıklanacak olan enflasyon verisi ve faiz en yeniuçının Bitcoin fiyatındaki yönü belirlemesinde en önemli sebeplerden biri olacağı düşünülüyor.

  • İçerikte konum alan yorumlar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.