Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin Uzmanı Yazar El Salvador’un Ekonomi Danışmanı Oldu!

Bitcoin’i (BTC) yasal ödeme aracı olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador’un yeni ekonomi danışmanı dikkat çeken isim Saifedean Ammous oldu.

“The Bitcoin Standard” kitabının yazarı Dr. Saifedean Ammous, El Salvador Ulusal Bitcoin Ofisi’ne ekonomi danışmanı olarak atandı. El Salvador Ulusal Bitcoin Ofisi tarafından yapılan konuşmada, ekonomistin çeşitli ekonomi politikalarıyla ilgili meselelarda danışman olarak ekibe katıldığı belirtildi.

Konu hakkında sosyal medya üzerinden konuşmada bulunan Ammous, Bitcoin standardını benimseyen ilk ülkede görev alacağı için heyecanlı olduğunu ifade etti. Yerel medya kuruluşu Diario El Salvador’a 30 Mzamanıs‘ta meseleşan Ammous, El Salvador’un önümüzdeki 5 yıl boyunca Bitcoin biriktirmesi halinde bütün borçlarından kurtulabileceğini öne sürdü:

Önümüzdeki beş yıl boyunca Bitcoin biriktirmeye devam edersek El Salvador’un borçlarından kurtarma şansını yakalayabiliriz. Bitcoin’i benzersiz kılan şey size yıllar içinde değer kaybetmeyen güçlü bir varlığa sahip olma fırsatı vermesidir. Zaman içinde değer kaybeden bir paranız varsa tasarruf etmenin bir anlamı yoktur ve mantıklı borçlanma doğru bir adımdır.

El Salvador’un Ulusal Bitcoin Ofisi 2022 yılının Kasım zamanında Başkan Bukele tarafından kripto ile ilgili her şeyi yönetmek üzere kuruldu. Bukele’nin Bitcoin ekibinde ABD’li yzamanıncı Max Keiser ve televizyon sunucusu Stacy Herbert gibi dikkat çeken isimlerde konum alıyor.