Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin yatırımcıları LFG’nin sattığı hepsi BTC’leri topladı

Luna Foundation Guard’ın (LFG) sattığı 80 binin üzerinde Bitcoin (BTC), çoktan diğer yatırımcıların cüzdanlarında konum buldu.

Terra ekosisteminin işleyişini yöneten LFG, ağın algoritmik stablecoin’i TerraUSD’yi (UST), Bitcoin ve Terra Classic (LUNC) -eski adıyla Terra (LUNA)- gibi çeşitli kripto paraların bulunduğu rezerviyle birima endekslemekten sorumluydu. Mzamanis başına görecek şekilde sık sık BTC alımı yapan LFG, en büyük Bitcoin yatırımcılarından biri haline dahi gelmişti.

Ne var ki işler beklendiği gibi gitmedi ve UST bir birimın altından işlem görmeye işe koyuldı. Buna karşılık LFG, rezervindeki Bitcoin’leri satmaya işe koyuldı ve toplamda 80.081 BTC’yi elden çıkardı.

Zincir ardü araştırma kaynağı Glassnode, 30 Mzamanis zamanli Twitter gönderisinde  neredeyse aynı miktarda Bitcoin’in diğer yatırımcıların cüzdanlarında konum bulduğunu açıkladı.

“Mzamanis başında LUNA’nın tetiklediği sat sat dalgasında, Luna Foundation Guard toplamda 80.081 BTC’yi nakde çevirdi. İlginçtir ki, 100’den az BTC’si olan oluşumların arz hacmi de 80.724 artış gösterdi. Bu, LFG’den

 

30 Mzamanis 7 günsında yeni bir yükseliş ivmesi yakalayan Bitcoin, en yeni iki 7 günnın en iyi performansını gösteriyor. En büyük kripto para, havadis yzamanin saati itibarıyla 31.570 birim civarından işlem görüyor.