Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin yatırımcılarının çoğu kısa vadede düşüş bekliyor – BTC fiyat araştırmai

Bitcoin (BTC) fiyatı, 1 Haziran itibarıyla 30.000 birimın altını test edince yatırımcıların da morali bozuldu. Ancak çalışanler yükseliş beklentisini sürdürüyor.

Cointelegraph Piyasalar ve TradingView verilerine göre en büyük kripto para birimi, 30 Mzamanıs zamaninde 32.000 birima görecek şekilde yükselmiş olsa da yükselişini sürdüremedi. 1 Haziran itibarıyla 30.000 altına gerileyen BTC/USD paritesi, bu yazının hazırlandığı esnada 30.100 üzerinde seyrediyordu.

Tarihte ilk kez ard arde dokuz kez kırmızı 7 günlık mum çubuğu gören Bitcoin grafiğinde, haziran başı itibarıyla pozitif bir dalga oluştu yine de bu durum kısa sürmüş olabilir. Zira yatırımcıların önemli bir kısmı, kısa vadede yine düşüş bekliyor.

BTC yatırımcılarının çoğunluğu kısa vadede “27.000 birim” bekliyor

Düzenli aralıklarla kripto para araştırmaleri paylaşan ve Cointelegraph’a yazılarıyla katkıda bulunan çalışan Michael van de Poppe, 2 Haziran zamaninde Twitter üzerinde düzenlediği ankette, 600 binden fazla takipçisine “Bitcoin 7 günya ne görecek şekilde olur” diye sordu.

35.000 ve 27.000 birim seçeneklerinin konum ettiğı ankete, bu havadisin yzamanına hazırlandığı saat itibarıyla 5 bin 591 oy geldi. Katılımcıların yüzde 53,5’i düşüş beklediğini belirtti.

“Bitcoin 7 günya ne görecek şekilde olur?” anketi. Kaynak: Twitter / Crypto Michael

Takipçilerinin düşüş beklentisine rağmen piyasaya olumlu yaklaşımıyla tanınan çalışan, yakın vadede yeniden yükseliş beklentisi içine girilmesi için, 30.300 birimı hedef olarak belirledi.

Analist buna ek olarak, vadeli işlem piyasasıyla spot fiyatların arasında görülen boşluğun kapanması için 36.000 birima görecek şekilde yükseliş yaşanabileceğini, daha devamında keskin bir ayarlamanin ihtimal dahilinde olduğunu tweet attı.

BTC/USDT – Bitcoin teknik araştırma

Bitcoin, 31 Mzamanıs’ta 32.659 birimdaki genel dirence ulaştı yine de boğalar bu engeli aşamadı. 31 Mzamanıs’taki doji mum modeli, alıcı ve satıcılar arasındaki belirsizliğe işaret ediyor.

Peki kısa vadede BTC fiyatı yükselir mi, yoksa Bitcoin düşer mi? Cointelegraph çalışani Rakesh Upadhyay en büyük kripto para birimi hakkında görüşlerini paylaştı.

BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Piyasadaki belirsizlik 1 Haziran’da zamanılar lehine çözüldü. Fiyatı 20 günlük ardel hareketli hemen hemen (EMA) (30.630 birim) değerinin altına koyduler. Fiyat 20-EMA’nın altında kalırsa, bir devamındaki durak 28.630 birim olabilir. Alıcıların bu seviyeyi hepsini kapsayan güçleriyle savunmaları bekleniyor.

28.600 birimdan yükselen BTC/USDT paritesinin tekrar 32.659 birima yükselmesini uman boğalar, pariteyi birkaç gün boyunca bu iki seviye arasında konsolide edebilir.

Fiyat, bahsi geçen aralığın ardünde veya altında kırılırsa bir devamındaki trend hareketi ortaya çıkacaktır. Eğer 32.659 birimın üzerine çıkılırsa, ralli 50 günlük basit hareketli hemen hemen (SMA) (34.936 birim) değerine ulaşabilir. 28.630 birim ila 26.700 birim arasındaki destek bölgesinin altında bir kırılım gelirse düşüş trendi yeniden start veryabilir.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı yapmalısınız.