Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin’de 20 Bin Dolar Kırılırsa Neler Olur? Dipte Miyiz?

Bitcoin nerdeyse 1 ay boyunca üzerinde ktopladığı 28.000 seviyesinin altında düştükten devamında hızlıca 20 bin birima görecek şekilde geriledi. Bitcoin’in teknik veriini sizler için inceledik.

Teknik Analiz / 1 Haftalık

Bitcoin’in 1 7 günlık grafiğinde 2017 yılının boğasında yaşanan tepe bölgesine görecek şekilde geri çekilme bekleniyor. Ancak şimdiye görecek şekilde daha önce hiç altında en yenilandırdımadığı 200 7 günlık hareketli hemen hemennın altında seyrediyor. Bu haftgüni 22.357 seviyesinin altında en yenilandırdıması durumunda Bitcoin düşüşünün daha da hızlanacağı düşünülüyor.

Bitcoin’in 1 günlük grafiğinde ise göreceli güç indeksinin (RSI) oldukça düşük seviyede bulunmasından dolgüni fiyatın bu seviyelerden bir toparlanma yaşayabileceği düşünülüyor.

4 saatlik grafiğinde ise Bitcoin’in, RSI ile Grafik arasında bir pozitif uyumsuzluk olduğu görülüyor. Fiyatın düşerken RSI’ın yükselmesi anlamına gelen pozitif uyumsuzluk genellikle fiyatın yükseleceğine işarettir.

Bugün açıklanacak FED faiz en yeniuçıyla Bitcoin’de önemli hareketler görebiliriz.

Haftalık RSI seviyesi, 2015 Ağustos- 2017 Aralık arasında yaşanan yükselişin start verdığı RSI seviyesine ve 2019 yılının start verrından 2021 yılının start verrına görecek şekilde süren yükseliş döneminin start verdığı RSI seviyesine oldukça yakın civarlarda seyrediyor.

Adblock test (Why?)