Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin’de (BTC) Yaşanan Düşüşlere Rağmen Kurumsallar Alımı Artırıyor

Kripto para piyasalarında mzamanıs zamanında yaşanan düşüşe rağmen kurumsal yatırımcılar Bitcoin (BTC) yatırımlarını artırmaya devam ediyor.

2021 yılının Şubat zamanında piyasaya sürülen Kanada’nın spot “Purpose Bitcoin ETF”ine  beş gün içerisinde toplamda 7.364 Bitcoin girişi görüldü. Glasnode verilerine göre fonun sahip olduğu varlıklar 31 Mzamanıs Salı günü itibariyle 43.701,7 Bitcoin‘e yükseldi.

Özellikle 26 Mzamanıs Perşembe günü 2.006 Bitcoin ve 31 Mzamanıs Salı günü 2.780 Bitcoin girişi gören fon, 43.701 Bitcoin ile şu ana görecek şekilde yönetimi altında bulunan varlıklar (AUM) arasında yeni bir hepsini kapsayan zamanların en en çok seviyesine (ATH) ulaştı.

Kripto para sektöründeki yatırım ürünleri, bir önceki 7 gün yaşadığı 141 milyon birimlık küçülmenin ardından geçtiğimiz 7 gün net 87.4 milyon birim değerinde para girişi gördü. Bu girişin 69.4 milyon birimlık kısmını Bitcoin ürünlerine yapılan yatırımlar oluşturdu.

Kripto Para Fonlarında Toparlanma: 87 Milyon Dolar Eklendi

İlgili yazı:  Kripto Para Fonlarında Toparlanma: 87 Milyon Dolar Eklendi

 

Bitcoin ard arde 9 7 günlık kaybın ardından yeni 7 günya yükselişle start vermasına rağmen danışmanıler, yaşanan en yeni fiyat artışını bir tuzak olarak nitelendiriyor ve Bitcoin’in kısa vadede hala düşüş eğiliminde olduğunu düşünüyor.

Bitcoin (BTC) Düşüşü Son Buldu Mu?: Bloomberg Raporu

İlgili yazı:  Bitcoin (BTC) Düşüşü Son Buldu Mu?: Bloomberg Raporu

 

Coingecko verilerine göre en yeni 24 saat içerisinde 31.877 birimdan 29.400 birim seviyelerine görecek şekilde gerileyen Bitcoin (BTC), havadisin kaleme edildiğı sıralarda yaklaşık %5 bir değer kaybıyla 29.985 birimdan işlem görüyor.