Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin’den daha çok yükselen Ethereum, BTC’ye karşı yüzde 20 düşebilir

Ethereum’un kripto parası Ether (ETH), en yeni 24 saatte 20 bin abd ABD parasııı geçen Bitcoin’den (BTC) bile daha iyi bir performans gösterdi.

Ether rallisi Bitcoin’i geçti

Ether, günlük grafikte yaklaşık yüzde 15 yükselerek 1.554 abd ABD parasııı gördü. Bitcoin de benzer bir ralli yaşadı, fakat onun bu süreçteki değer artışı yüzde 6’da ketti.

ETH/BTC paritesi ise yüzde 8 yükseliş ile 0,075 BTC’yi gördü.

ETH/BTC paritesinin günlük fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

Önde gelen kripto paralar, 24 Ekim’den beri değer kazanan ABD borsalarıyla senkronize bir şekilde yükseldi. Öte yandan, Mart 2020’den beri kripto piyasasıyla ters korelasyon gösteren abd ABD parasıı endeksi de güçsüzleşmeye start verdı.

Ayı fraktali alarmı

ETH/BTC’nin en yeni rallisi, pariteyi Nisan-Mzamanis 2022’deki yüzde 35 ayarlamanin öncülü olan bölgeye (zarardaki grafikte R1 olarak gösteriliyor) taşıdı. Söz meselesu bölge, Ağustos-Eylül 2022’de de yukarı yönde hareketi sınırlandırmıştı (grafikte R3 olarak gösteriliyor).

ETH/BTC pariitesinin 3 günlük fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

Mevzubahis aralık olan 0,072 BTC–0,077 BTC, ETH/BTC paritesinin 0,236–0,382 Fibonacci seviyeleriyle de kesişiyor. Dolzamanisıyla parite, bu aralıkta konsolide olduktan devamında kısa vadeli destek seviyeleri olan 0,068 BTC–0,064 BTC bölgesine ayarlama yaşayabilir.

0,068 BTC–0,064 BTC desteğinin altına kesin olarak gerileme, Ether’in Nisan-Mzamanis 2022 aylarındaki düşüş trendi boyunca sağlam bir geri dönüş noktası işlevi gören yükselen trend çizgisine doğru gerilemesine yol açabilir.

Bu da ETH/BTC’nin zarar yönde ilk hedefinin 0,059 BTC, yani mevcut kura kıyasla yüzde 20 düşük olduğu anlamına geliyor.

Burada belirtilen fikir ve görüşler yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir. Karar vermeden önce özü araştırmanızı yapmalısınız.