Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin’e (BTC) Olan Güven Sürüyor: Yatırımcıların yarısından fazlası zamani piyasasına rağmen sat sat yapmadı

Verilere göre 10 aylık zamani periyodu boyunca yatırımcıların yarısından fazlası Bitcoinlerini fiyat ne olursa olsun satmamzamani tercih etti.

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz seneden bu yana %70‘lik bir düşüş hareketi sergiledi. Her ne görecek şekilde boğucu zamani sezonu devam ediyor ve yatırımcıyı strese sokuyor olsa da bu süreç içerisinde yatırımcıların yarısından fazlası ellerindeki varlıkları satmamzamani tercih etti. Tipranks verilerine göre, var olan bütün Bitcoin cüzdanlarının %62‘si 1 yıldan daha uzun süredir Bitcoin varlıklarını korumaya devam etti.

Aynı zamanda söz meselesu verilere göre yatırımcıların %32‘lik kısmının geçtiğimiz eylül zamanindan bu yana Bitcoin sat satı yapmadığı görülüyor. “Hodl” stratejisini benimseyen yatırımcıların çoğunlukta olması ve bu fiyatlardan sat sat yapmanın makul olmadığını düşünmesi, aynı zamanda Bitcoin üzerindeki sat sat baskısını da azaltıyor.

Bir yandan Glassnode verilerine izlendiğiğında, borsalarda tutulan Bitcoin miktarı en yeni zamanların en düşük seviyelerinde gezinmesi, bu sat sat baskısının gerçek anlamda hafiflediğini işaret ediyor. Yatırımcıların çoğunluğu Bitcoin’in geleceğine inanıyor gibi duruyor ve uzun vadeli bekleyişlerini istikrarlı bir şekilde sürdürmeye devam ediyor.

Kripto para danışmanılerinin bir kısmı azalan bu sat sat baskısının Bitcoin için yakın zamanda olumlu fiyat hareketliliklerine sebebiyet vereceğini düşünse de halen daha daha derin düşüş hareketliliklerini bekleyen bir kitle de mevcut bulunuyor. Bitcoin fiyatı havadisin kaleme edildiğı  esnada 2017 yılı zirve fiyatı olan kritik destek 20 bin abd parasıa tutunmaya devam ediyor.